Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ubisoft office

Rumor: Ubisoft mal v istom momente pracovať až na 12 battle royal hrách naraz

Namiesto toho však štúdio ruší a odkladá hry ako na bežiacom páse.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

19. Január 2023

Ak existuje miesto, kde by ste v posledných mesiacoch nechceli robiť, je to určite Ubisoft. Akcie firmy v posledných dňoch atakujú nízke hodnoty z pred takmer 8 rokov a dávajú veľmi rýchlo zabudnúť na úspešné časy.

Vniesť trocha svetla do toho, čo sa v spoločnosti deje sa pokúsil známy videoherný insider Tom Henderson. V posledných dňoch sa rozprával s celkovo piatimi súčastnými či minulými zamestnancami Ubisoftu. Ich slová môžu pre niektorých vyznieť pomerne prekvapivo, no ak sledujete Ubisoft dlhšie, až tak vami neotrasú.

Skull and Bones

Peklo v Ubisofte pokračuje: Skull and Bones znovu odložené

Hry jednoducho neboli také, aké hráči chceli

Ubisoftu nejde karta. Tempo, akým v poslednom čase rušil projekty je nevídané. A ak aj niečo vydali, hry po pár mesiacoch padli do zabudnutia. Schválne, pamätáte si ešte na free-to-play titul Roller Champions? Že nie? Aj preto je na našom liste TOP 10 hier, ktoré vyšli v roku 2022 a okamžite padli do zabudnutia.

Hoci Ubisoft sa snaží nedávne neúspechy prezentovať ako dopad covidu, respektíve hybridného pracovného modelu, zamestnanci s ktorými sa Henderson rozprával tvrdia niečo iné. Podľa spätnej väzby, ktorú získali od hráčov počas QA testovania a playtestov, vyvíjané hry jednoducho neboli to, čo by hráči chceli.

Jeden zo zamestnancov dokonca povedal, že v istom momente vedel až o tucte battle royale hier, ktoré mala firma v rôznych štádiach vývoja. Ich osud nateraz nie je známy, no aj to podčiarkuje zúfalú snahu Ubisoftu sa presadiť v tomto populárnom žánri. Prakticky celá ich konkurencia má nejakú významnú battle royale hru okrem nich. Epic Games má Fortnite, EA Apex Legends a Activision má Call of Duty Warzone. 

Assassins-Creed-Infinity

Ubisoft chystá toľko Assassin’s Creed projektov, že si vyberie každý

Ubisoft má v zálohe dostatok hier

Aj napriek viacerým zrušeným hrám, Ubisoft ich má v príprave stále dostatok. Jeden zo zamestnancov sa vyjadril v duchu, že hry nám nechýbajú, akurát nám to trvá celú večnosť. V štúdiu majú pracovať na doposiaľ neoznámenej live-service hre už od roku 2019, no jej vydanie je naplánované na 2025/2026. A to vraj nie je všetko. Už teraz majú rozpracované hry, ktoré nevyjdu skorej ako v roku 2027.

Napriek ťažkým časom, ktoré Ubisoft zaznamenal, môže zmena prísť pomerne rýchlo. Tento rok majú v pláne vydať AAA hry ako Assassin’s Creed Mirage and Avatar: Frontiers of Pandora. V štúdiu si od nich veľa sľubujú, ostáva teda len dúfať, že naplnia očakávania. A nie len tie od Ubisoftu, ale aj od nás, hráčov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft+ prichádza na Playstation!

Ubisoft+ prichádza na Playstation!

Ubisoft+ Classic bude súčasťou PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Budúcnosť je tu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PC je už najziskovejšou platformou Ubisoftu

PC je už najziskovejšou platformou Ubisoftu

Najmä digitálny obsah na predáva na PC lepšie, ako na PS4.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft mal mať v príprave aj battle-royale hru Watch Dogs

Ubisoft mal mať v príprave aj battle-royale hru Watch Dogs

Leak naznačuje množstvo detailov.