Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Roller Champions Wallpaper

10 hier, ktoré vyšli v roku 2022 a okamžite padli do zabudnutia

Na týchto desať hier si ani nespomeniete.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Rok 2022 bol plný skvelých vydaní, aj keď množstvo očakávaných hier bolo zase odložených. Každopádne, asi každý z nás mal čo hrať, či už veľké tituly na desiatky hodín, excelentné indie hry, či tonu noviniek v predplatných službách Game Pass alebo PS Plus.

Vyšli však aj hry, na ktoré si už teraz nespomeniete a keby sme ich nepripomenuli, ani by ste nevedeli že vyšli v roku 2022. Sú to dobré aj zlé hry, ale reč o nich skončila hneď pár dní po vydaní. A ani sa o nich veľa nehovorilo.

10 hier z roku 2022, na ktoré si už ani nespomeniete

Uncharted: Legacy of Thieves Collection PC

Kolekcia dvoch hier Uncharted priniesla túto legendárnu značku na PC. Práve PC hráči závideli Uncharted PlayStation hráčom celú dekádu, no keď vyšla na PC, veľa slávy nezožala. Z hier od PlayStationu vydaných na PC ide o jedno z tých slabších vydaní bez hypu.

Ghostwire: Tokyo

Vývojári The Evil Within po rokoch vydali úplne novú značku na PS5 a PC. Kebyže o hre nenapíšeme v tomto článku, ani neviete, že vyšla v roku 2022.

GRID Legends

To isté sa dá povedať o novej hre z kedysi obľúbenej série GRID. Novinka od EA a Codemasters mala len vlažnú marketingovú kampaň a podpora hry po vydaní je prakticky nulová. Ani nevieme, ako dopadla v recenziách.

Roller Champions

Ďalšia hra od Ubisoftu, tento krát free-to-play, vyšla tento rok a len krátko po vydaní ju Ubisoft opustil. Pritom na vydanie sme čakali tri roky - oznámená bola ešte v roku 2019. Po vydaní získala len vlažné hodnotenia v recenziách a tak ide o hru, ku ktorej sa vráti len málo kto.

New Tales from the Borderlands

Hry od Telltale Games pozná asi každý. Tales from the Borderlands patrila k tým lepším a zábavnejším z adventúr tohto štúdia. New Tales from the Borderlands sa na tento úspech bohužiaľ nechytilo a prakticky nulový marketing spôsobil, že o vydaní hre v Októbri 2022 nevie skoro nik.

Rainbow Six Extraction

Ďalšia kooperatívna hra od Ubisoftu vyšla na začiatku tohto roka. Hra bola pred vydaním niekoľko krát odložená, dokonca jej zmenili názov, lebo vraj názov Rainbow Six Quarantine evokoval v hráčoch Covid-19. Takýchto hier však Ubisoft chystá viacero - zrecyklované herné mechaniky zo starších hier zabalené do nového názvu.

Lost Ark

Najväčší launch free-to-play hry na Steame tento rok, státisíce hráčov čakajúcich na servery, 1,3 milióna hráčov naraz...Lost Ark veru zanechal stopu. Hoci dneska toto akčné RPG stále hrávajú obrovské počty hráčov, takmer vôbec sa o nej nehovorí. Na západné vydanie sme čakali dlhšie, ako sme pri hre vydržali.

Najhoršia hra roku 2022 Postal 4

Toto je 10 najhorších hier roku 2022 podľa Metacritic

Sniper Elite 5

Piaty diel relatívne kvalitnej sniperskej akčnej hry prilákal pravdepodobne len zarytých fanúšikov série. Hra sa stále predáva celkom dobre, inak by predsa nerobili tak veľa dielov. Hoci ide o singleplayer hru a nepotrebuje si držať publikum aj mesiace po vydaní, dnes už ani nevieme, kedy hra vyšla. Ale bolo to tento rok.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

U tejto hry to už od oznámenia smrdelo strašným prúserom. Oznamovací trailer vyzeral ako z hry na PS3, príbeh bol nekonzistentný a neponúkol žiadne výrazné postavy. Hru ocenia fanúšikovia série Final Fantasy, pre ostatných ide o jasný pass.

Kirby and the Forgotten Land

Prvá plne 3D hra z hlavnej série Kirby mala byť revolučnou. Nintendo však marketing venoval radšej multimiliónovej sérii Pokémon a tak sa novej hre Kirby and the Forgotten Land nedostalo toľko pozornosti. Nakoniec viac kusov tento rok predali Splatoon 3, Mario Party Superstars aj Nintendo Switch Sports.

Najlepšia hra roka 2022 CentrumHer

TOP 20 hier roka 2022 podľa redakcie CentrumHer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený