Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Senua’s Saga: Hellblade II má na Steame veľmi slabý štart

Postaral sa o to neskorý marketing?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hellblade 2 Recenzia Screenshot 3

Microsoft posledné mesiace takmer vôbec netlačil Senua’s Saga: Hellblade II medzi ľudí. Marketing tejto hre robili len ľudia na Twitteri, ktorí sa pýtali: "Kde je marketing?"

Výsledkom je, že Senua’s Saga: Hellblade II sa na Steame takmer vôbec nepredáva a jej výkon je extrémne slabý v porovnaní s inými titulmi. Dokonca aj v štandardoch hier od Xbox Game Studios sa Senua’s Saga: Hellblade II nachádza v tej nižšej skupine.

Senua’s Saga: Hellblade II totiž v prvý deň vydania dosiahla peak na Steame len 3982 hráčov. To je menej, ako Gears Tactics, Psychonauts 2 a menej ako Minecraft Legends. Napríklad taký Ori and the Will of the Wisps mal peak hráčov takmer 35-tisíc.

Senua’s Saga Hellblade II Recenzia

Senua’s Saga: Hellblade II - Recenzia

Microsoft sa môže síce vyhovoriť, že väčšina ľudí si hru zahrala v Game Passe, ale u iných hier tento faktor nehral rolu a na Steame sa predávali ako teplé rožky. Napríklad Starfield, Forza, Grounded alebo Sea of Thieves. Nevieme však, koľko ľudí si Senua’s Saga: Hellblade II zahralo na Xboxe alebo v Xbox App na PC. My sme hru recenzovali na PC, avšak v Xbox aplikácií a teda mimo Steamu. 

Microsoft a štúdio Ninja Theory pritom do hry museli naliať dosť veľkú sumu peňazí, pretože ide o jednu z vizuálne najkrajších hier v histórii. Každopádne, podľa dostupných informácií už Microsoft schválil aj pokračovenie a štúdio sa nechystá zatvoriť.

Senua’s Saga: Hellblade II

Senua's Saga: Hellblade III od Ninja Theory dostala zelenú

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry