Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Sony oznámilo novú generáciu PlayStation VR pre PS5

PlayStation VR pre PS5 však nepríde v roku 2021.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

23. Február 2021

Playstation VR

Sony v týchto dňoch posiela vývojárom development kity nového VR zariadenia. PlayStation VR 2, alebo ako ho volajú, bude kompatibilné a výkonné zariadenie stavané pre konzolu PlayStation 5. Existenciu nového VR headsetu pre PS5 oznámilo Sony na svojom blogu, o detaily sa podelil aj Jim Ryan.

PS VR pre PS5 bude mať vyššie rozlíšenie, širšie zorné pole a presnejšie sledovanie pohybu headsetu, aj ovládača. Do PlayStation 5 sa bude pripájať jedným káblom, na rozdiel od komplikovaného zapojenia PS VR pre PlayStation 4. Sony tak chce manipuláciu s headsetom čo najviac zjednodušiť.

Sony hovorí aj o nových VR ovládačoch, ktoré zapracujú niektoré fíčury ovládača PS5 DualSense. Budú však vyzerať úplne inak, ako pôvodné PS VR ovládače, dizajnéri upravili ergonómiu. Na internete sa tiež objavil patent ovládačov, ktoré majú v sebe senzory priblíženia.

PlayStation VR pre PS5 nepríde do predaja v roku 2021. Sony nechcelo oznámiť ani štúdiá, ktoré hry na VR už tvoria. O zariadení budeme viac počuť tento rok.

Playstation 5 launch trailer

Sony oznámilo počet predaných kusov PS5 a rekordné príjmy

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články