Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

SPRÁVA DŇA: Britská CMA zablokovala obchod Microsoft+Activision

Pre absolútne nelogický dôvod.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox activision blizzard king logo

Britská autorita pre obchod a súťaž (CMA) oficiálne zablokovala obchod Microsoft+Activision za 69 miliárd dolárov. Vo svojom stanovisku vyjadrila znepokojenie v oblasti cloudových služieb a tvrdí, že obchod zmenší konkurencieschopnosť na trhu s cloudovým hraním a hráčom v Británii obmedzí inovácie a možnosť voľby.

Známy riťolez Sony tak vyjadril dôvody, ktoré sú absolútne nelogické, keďže Microsoft sa zaviazal, že ak tento obchod prejde, svoje hra prinesie na niekoľko ďalších cloudových služieb, napríklad Nvidia GeForce Now. Ak obchod neprejde, neplatí to. CMA tak zvolila nelogický dôvod namiesto toho, aby sa zaoberala lídrom na trhu s konzolami a konzolovými hrami - Sony.

CMA je zatiaľ prvá veľká úradná inštitúcia, ktorá zablokovala obchod. Americká FTC ho síce ešte nezablokovala, ale Microsoft chce vidieť na súde, kde by sa veci mohli vyjasniť aj právnymi dôkazmi. Microsoft tento obchod chcel uzavrieť aj napriek žalobe FTC.

Microsoft sa v tomto momente môže proti rozhodnutiu CMA odvolať. Právnici Microsoftu pravdepodobne s týmto rozhodnutím rátali. Ak napokon obchod skutočne neprejde, Microsoft bude mať 69 miliárd dolárov v cashi na skupovanie menších štúdií.

PlayStation CMA

Britská CMA chce zablokovať obchod Xbox+Activision, jej dôvody sú na smiech

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry