Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Vojna začína: FTC žaluje Microsoft aby zablokovali obchod s Activisionom

Prvý krát sa akvizícia dostane pred súd.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox activision blizzard king logo

Sony si môže na svoje konto pripísať také malé víťazstvo, aj keď ešte vôbec nič nie je rozhodnuté. Americká obchodná komisia (FTC, niečo ako naša obchodná inšpekcia) podala oficiálnu žalobu na Microsoft vo veci akvicízie Activisionu. 

Podľa FTC by táto akvizícia umožnila spoločnosti Microsoft potlačiť konkurenciu konzoly Xbox a jej hernej predplatenej služby, či cloudových služieb. To znamená, že Microsoft bude svoju transakciu za 68,7 miliárd dolárov obhajovať nie len pred regulačnými úradmi, ale aj na súde. 

Microsoft si verí aj na súde

Viceprezident Microsoftu, Brad Smith povedal, že tento týždeň už FTC predložili ústupky, ktoré sú ochotní spraviť, aby upokojili všetky obavy ohľadom transakcie. Avšak asi to u FTC nezabralo, keďže tí sa žalobu rozhodli podať dnes. Smith však vystupuje veľmi presvedčivo: "Hoci sme verili, že sa to dá vyriešiť mierovou cestou, plne dôverujeme nášmu prípadu a vítame možnosť obhájiť náš prípad aj na súde."

Je pravdepodobné, že na súde budú použité aj dokumenty od Sony, aj od Microsoftu, či iných herných firiem rovnako, ako to prebieha u iných regulačných úradov. Mnohé krajiny už tento obchod schválili, napríklad Brazília

Súdny proces môže v konečnom dôsledku potvrdiť, že Microsoft má vo všetkých bodoch pravdu, alebo naopak, donúti Microsoft spraviť niekoľko ústupkov. Jedným z nich môže byť aj písomná zmluva so Sony, aby COD ostalo na PlayStatione. Takú zmluvu však Sony už odmietlo. 

Xbox activision blizzard king logo

Microsoft povedal, že uvoľní všetky Activision Blizzard hry do Game Passu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry