Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Starfield hralo v deň vydania milión ľudí naraz

Neuveriteľný úspech Xbox exkluzivity.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Starfield recenzie

Starfield konečne vyšiel v plnej verzii pre všetkých. Hru nájdete na Steame, na Xboxe, na Xbox App na PC ale aj v Game Passe. Už deň po vydaní máme prvé čísla, ktoré hovoria o úspechu tejto veľkolepej hry.

Phil Spencer oznámil, že hru si včera zahralo viac ako 1 milión ľudí naraz. Z toho 270-tisíc bolo naraz na Steame. Predpokladáme, že ďalšia štvrtina z milióna boli hráči na Xboxe a pol milióna mohlo hrať cez predplatné Game Pass. Pre porovnanie, najúspešnejšia PlayStation exkluzivita na Steame dosiahla peak 73-tisíc hráčov naraz.

Starfield stonks up

Starfield vystrelil predaje Xbox Series X o viac než 1000 percent

Máme aj čísla o predpokladaných predajoch ešte pred vydaním hry, kedy bola dostupná len Premium edícia za 100 dolárov, alebo upgrade na Premium edíciu z Game Pass edície.

Podľa údajov PlayTracker, hru si v drahšej verzii za 100 dolárov na Steame kúpil pred vydaním viac ako 1 milión hráčov, zhruba rovnaký počet si hru kúpil aj na Xboxe. Znamenalo by to, že Xbox ešte pred vydaním Starfield, obrátil viac ako 200 miliónov dolárov. 

Na deň vydania sa k týmto hráčom už pripojili aj všetci, ktorí si Starfield chceli zahrať cez Game Pass. Hra s najvyššou pravdepodobnosťou vytiahne počet predplatiteľov na rekordné úrovne.

Zaujímavosťou je aj to, že Starfield za týždeň v early-access vygeneroval viac ako 8800 článkov na herných weboch po celom svete. Teda viac, ako nasledujúcich 10 hier, DOKOPY (7243).

Starfield má už aj češtinu a slovenčinu, pripravili sme aj zoznam esenciálnych módov, ktoré odporúčame si inštalovať do PC verzie hry.

Starfield Screenshot 2_093839

9 esenciálnych módov pre Starfield, s ktorými bude hranie oveľa kvalitnejšie

Starfield trailer

Starfield len na Steame hralo takmer štvrť milióna ľudí. 5 dní pred vydaním

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry