Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Streamer xQc podpísal rekordný deal za 100 miliónov s platformou Kick

Konkurencia Twitchu prilákala aj Amouranth

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
XQC Streamer Kick_065820

Najväčší mužský streamer a najväčšia ženská streamerka Twitchu sa presúvajú na konkurenčnú platformu Kick. Stalo sa tak po sérii udalostí, kedy Twitch oznámil novú politiku spoplatnenia pre streamerov, ktorú kritizovali nie len streameri, ale aj predplatitelia. Twitch nové pravidlá už stiahol, ale nestihol zastaviť konkurenčnú platformu Kick pred tým, aby využili situáciu.

Kick totiž ponúkol najväčšiemu streamerovi Twitchu, kanaďanovi Félixovi Lengyelovi rekordnú sumu za streamovanie na platforme. xQc tak podpísal kontrakt za 100 miliónov dolárov na dva roky, čo je absolútny rekord v tomto priemysle. Deal navyše nie je exkluzívny, xQc môže okrem Kicku streamovať kde chce.

xQc tak za dva roky zarobí viac, ako basketbalista LeBron James za rovnaký čas v LA Lakers. James totiž od Lakers dostal deal vo výške 97,1 milióna dolárov.

Na Kick prišla aj najväčšia ženská hviedza, ktorej vystupovanie hraničí s erotikou. Amouranth prešla na Kick priamo počas streamovania na Twitchi. Suma, za ktorú na Kick prešla je ale neznáma.

Kick streamerom ponúka voľnejšie pravidlá a masívny podiel na zisku. Streameri dokážu zarobiť až 95% z príjmov od subscriberov, Kick si necháva len 5%. Twitch si necháva až 30% z príjmov pod 100-tisíc dolárov, nad 100-tisíc si necháva až 50% z príjmov. Kick práve preto momentálne funguje v strate a pri sume za xQc v strate bude aj najbližšie roky, čo môže platformu nakoniec aj položiť.

Amouranth Money Donate 2

Anonym poslal streamerke Amouranth 70-tisíc dolárov a iPhone, poštou

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry