Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Symbiogenesis je prvý zberateľský NFT projekt od Square Enix

Firma ide naplno do NFT.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. November 2022

Symbiogenesis Square Enix NFT

Japonská firma sa len pred pár dňami sťažovala na to, že ich predaje hier na Japonskom trhu nedosahujú úspechy. Ale určite to nebude preto, že svoje hry limituje len na platformu PlayStation.

Na druhej strane skúma aj nové možnosti monetizovania obsahu a ich primárnym cieľom je NFT či blockchain. Preto firma oznámila projekt Symbiogenesis - prvý umelecký zberateľský NFT projekt.

Táto hra sa odohráva v jedinečnom svete, v ktorom existuje široká škála postáv, ktoré sú zároveň originálne a teda NFT. V hre bude na hráčov čakať aj príbeh, či rôznorodé misie a tiež možnosti, ako získať NFT.

Umenie, ktoré hráči naprieč hrou nazbierajú, môžu potom použiť aj mimo hry, napríklad ako profilové obrázky na sociálnych sieťach. K tomu bude slúžiť aj pridružená browserová aplikácia.

Firma začala ako prvá predávať aj figúrky, ktoré si vďaka kódu môžete aktivovať ako NFT aj v digitálnej podobe. Či budú tieto figúrky súčasťou projektu Symbiogenesis, sa ešte uvidí. Projekt by mal byť spustený na jar roku 2023.

Square Enix Montreal Onoma Studio

Známe štúdio Square Enix Montreal sa mení na Onoma

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený