Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Symbiogenesis je prvý zberateľský NFT projekt od Square Enix

Firma ide naplno do NFT.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. November 2022

Symbiogenesis Square Enix NFT

Japonská firma sa len pred pár dňami sťažovala na to, že ich predaje hier na Japonskom trhu nedosahujú úspechy. Ale určite to nebude preto, že svoje hry limituje len na platformu PlayStation.

Na druhej strane skúma aj nové možnosti monetizovania obsahu a ich primárnym cieľom je NFT či blockchain. Preto firma oznámila projekt Symbiogenesis - prvý umelecký zberateľský NFT projekt.

Táto hra sa odohráva v jedinečnom svete, v ktorom existuje široká škála postáv, ktoré sú zároveň originálne a teda NFT. V hre bude na hráčov čakať aj príbeh, či rôznorodé misie a tiež možnosti, ako získať NFT.

Umenie, ktoré hráči naprieč hrou nazbierajú, môžu potom použiť aj mimo hry, napríklad ako profilové obrázky na sociálnych sieťach. K tomu bude slúžiť aj pridružená browserová aplikácia.

Firma začala ako prvá predávať aj figúrky, ktoré si vďaka kódu môžete aktivovať ako NFT aj v digitálnej podobe. Či budú tieto figúrky súčasťou projektu Symbiogenesis, sa ešte uvidí. Projekt by mal byť spustený na jar roku 2023.

Square Enix Montreal Onoma Studio

Známe štúdio Square Enix Montreal sa mení na Onoma

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený