Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

The Day Before kompletne zmizla zo Steamu

Mesiac pred vydaním.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

25. Január 2023

The Day Before Wallpaper

Okolo vývojárov z FNTASTIC sa neustále objavujú záhadné udalosti, ktoré vykazujú známky podvodu. Ich hra The Day Before mala druhý najvyšší počet wishlistov na Steame a hoci jej ostával mesiac do vydania, takmer nič o nej nevieme. O hre som dokonca písal taký menší rage článok, ktorý nájdete nižšie.

The Day Before

Face2Face: Všetko, čo mi vadí na The Day Before

Naposledy vývojári sľubovali, že už tento mesiac ukážu hlboký pohľad do gameplayu hry a ukážu herné mechaniky, či možnosti kooperácie. Namiesto toho sa fanúšikovia dočkali nemilého prekvapenia - hra The Day Before totiž kompletne zmizla z platformy Steam

Zmazali vývojári hru The Day Before zo Steamu alebo to urobil Steam?

Podľa databázy Steamu, včera o 22:25 bol odstránený všetok obsah hry The Day Before zo Steamu. Vymazaných bolo 5 trailerov, 7 screenshotov, odkazy na sociálne médiá, dátum vydania, žáner, popis hry a v podstate kompletne celá hra z platformy Steam.

Jeden z vývojárov na Steam fórum napísal odkaz, že nejde o chybu na ich strane, ale na strane Steamu. Vraj ide o "malú technickú chybu, ktorá nezobrazuje hru v obchode a chyba bude vyriešená po ukončení údržby na strane Steamu."

Podľa ľudí z FNTASTIC, to že druhá najočakávanejšia hra zmizne z najväčšieho PC obchodu na svete, je "malá technická chyba." Môže to však byť aj krok zo strany Steamu, ktorý hru odstránil pretože hru považuje za podvod.  Uvidíme, ako sa to celé vyvinie.

Update 7:40: Hra je odložená

Štúdio FNTASTIC na Twitter zverejnilo vysvetlenie. Vraj tesne pred vydaním niekto poslal úradnú žiadosť na registráciu značky "The Day Before" ktorú vývojári nemali doteraz zaregistrovanú. Steam teda hru stiahol z obchodu, keďže názov nepatril štúdiu FNTASTIC. 

Vývojári hru The Day Before odložili na 10.11.2023. Sľubované gameplay video bude zverejnené až po tom, čo situáciu s názvom vyriešia. 

Všetko o The Day Before môžete sledovať na našich stránkach.

The Day Before PC Screenshot

The Day Before má nový trailer, vieme kedy vyjde

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články