Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Týpek dokázal, že fotorealistická bodycam hra Unrecord je fakt hra

Je to fakt v in-engine, žiadny render.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Unrecord game screenshot 3

Neuveriteľne fotorealistická hra Unrecord tento týždeň zaplavila internety. Vývojári zo štúdia DRAMA totiž vydali gameplay trailer, v ktorom ukázali niekoľko scén, ktoré takmer nie je možné rozoznať od reality. Hráči ešte ako tak rozoznajú, ale laik nemá šancu. 

Unrecord game screenshot 5

Ľudia nedokážu povedať, či toto je hra, alebo len nejaké fake video

Preto sa objavili názory, že či nejde o nejakú fejkovú hru. Prípadne, či to nie je video mixované z nejakou 3D grafikou, alebo či animácie rúk nie sú natáčané na kamere. 

Tí, ktorí tvrdili, že ide skutočne o videohru mali pravdu. Programátor Alexandre Spindler totiž zverejnil nové video, v ktorom hru ukázal priamo v engine. A priamo v engine sa prepol aj do gameplayu, kde ukázal animácie, aj streľbu. 

Je pravda, že prostredia sú do Unreal Engine 5 naskenované 3D skenom aj s textúrami. Bavíme sa teda o fotorealistických assetoch, ktoré v kombinácii s procedurálnou animáciou rúk a kamery vytvárajú fotorealistický dojem kamery zavesenej na tele. 

Hra Unrecord zatiaľ nemá dátum vydania a sledovať ju môžete na Steame

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články