Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ubisoftu hra XDefiant neprešla certifikáciou na PlayStation ani Xbox

Slovo hlavného producenta Marka Rubina.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
XDefiant Game Wallpaper

Štúdiá, najmä tie veľké, sa nie veľmi často delia o informácie zo zákulisia vývoja svojich AAA hier. Ubisoft však v prípade hry XDefiant urobil výnimku a zverejnil detaily, prečo ich hra ešte nemá dátum vydania. Informácie poskytol Mark Rubin, výkonný producent hry.

Dôvodom odkladu hry na neurčito sú problémy s certifikáciou na konzolách Xbox a PlayStation. Vývojári musia svoju finálnu verziu hry poslať na certifikáciu do Microsoftu a Sony, kde tím ľudí zhruba za týždeň preverí, či hra funguje so všetkými systémami platformy. Napríklad, či funguje trackovanie hrania, funkcie priateľov, trofeje, nákupy z obchodu a tak ďalej. Počas certifikácie sa neskúma, či sú v hre bugy hrateľnosti, grafiky, pokazené skilly, vyváženie tímov, zbraní... toto majú v réžii vývojári.

Ubisoftu trvalo zhruba 2-3 týždne, než pripravili finálnu verziu (Candidate Master), ktorú potom ešte nasledujúci týždeň intenzívne testoval celý QA tím vo firme. CM verzia bola zaslaná na certifikáciu na začiatku augusta, v strede augusta dostali odpoveď - hra XDefiant neprešla certifikáciou u Sony ani u Microsoftu. Ak by prešla, na konci augusta by ju vydali.

Vývojári XDefiant momentálne pripravujú novú verziu CM a do dvoch týždňov ju chcú znovu odoslať na certifikáciu. Ak prejde, hra vyjde do konca septembra.

Môže sa však stať, že prejde pod podmienkou, že vývojári vytvoria Day1 patch a opravia zvyšné veci hneď na vydanie. Toto im potrvá niekoľko týždňov, hra by tak vyšla do polovice októbra.

Je síce pekné, že Mark Rubin sa s verejnosťou podelil o detaily tohto procesu, naopak zaráža nás, že Ubisoft sa znovu pokúsil vydať hru, ktorá ani len nespĺňa základné parametre platformy. Firma známa svojimi extrémnymi bugmi tak potvrdzuje, že na svojich hrách si moc nedáva záležať. Navyše, Ubisoft každoročne vydáva množstvo hier na PlayStation a Xbox a tak by už mali vedieť, čo všetko musí hra obsahovať, aby prešla certifikačným procesom.

XDefiant Game Wallpaper

Ubisoft prekopal XDefiant, teraz je to priama konkurencia COD

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (3)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry