Uncharted 4 na PC

Uncharted 4 príde na PC, tvrdí Sony investorom

27 mája, 2021 Lukáš Kanik

Z prezentácie Sony sa dozvedáme niekoľko zaujímavostí.

Nedávno sme vás informovali o tom, že unikol zoznam PS4 exkluzivít, ktoré by mali vyjsť na PC. Sú medzi nimi hry ako The Last of Us, God of War aj Ghost of Tsushima. Hoci z obchodného hľadiska je to rozumný plán, ťažko uveriť, že Sony na PC prinesie všetky svoje veľké PS4 exkluzivity.

Naopak, v poslednom vydaní brožúrky pre investorov pomenovali tri konkrétne hry, ktoré prišli, alebo prídu na PC. Sú nimi Horizon: Zero Dawn, Days Gone a Uncharted 4: A Thief’s End. Prvé dve spomenuté hry už na PC vyšli a tak ostáva Uncharted 4. Vďaka tejto hre by si Naughty Dog vyskúšalo portovanie ich enginu na PC a eventuálne by mohol na PC prísť aj The Last of Us: Part 2.

Z brožúry sme sa dozvedeli aj to, že MLB The Show 21 je najviac zarábajúcou športovou hrou na PS Store, aj keď vyšla na ďalších platformách.

Sony PS4 games on PC

Sony sa tiež chce zamerať na expanziu svojich značiek na mobilné zariadenia. Buď vo forme hier, alebo sprievodných aplikácií k PS5 hrám.

Počet predplatiteľov PlayStation Plus v roku 2020 narástol na 47,6 miliónov, čo je o 6 miliónov viac, ako v roku 2019.

Platforma PlayStation má 109 aktívnych užívateľov mesačne. Cieľom Sony je expandovať streamovacie služby, v Poľsku spustili pilotný program videopožičovne PS Plus Video Pass a samozrejme, investujú do nových hier. Celú brožúru si môžete pozrieť tu.

Bloodborne na PC až v roku 2024? Mal uniknúť zoznam PS exkluzivít pre PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: