Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Utratil v Diablo Immortal 4000 dolárov, nedostal ani jeden 5-hviezdičkový drahokam

Takže v skutočnosti tá hra nie je pay-to-win.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Diablo Immortal MTX loot Box

Mikrotransakcie v Diablo Immortal trápia množstvo ľudí, ktorí chcú poukázať na ich neférovosť a v konečnom dôsledku aj pay-to-win mechaniky. Chcel to dokázať aj streamer Quin69, ktorý na mikrotransakciách minul okolo 4-tisíc dolárov. Podľa vlastných slov, nie je veľryba, ktorá chce čo najrýchlejšie najsilnejšiu postavu, urobil to kvôli vede.

Zdá sa ale, že Diablo Immortal fakt nie je pay-to-win. Ale nie v dobrom slova zmysle. Totiž ani platenie tisícov dolárov vám nezaručí, že dostanete najlepšie itemy v hre. Quin69 minul 4-tisíc dolárov, no nepadol mu ani jeden legendárny, 5-hviezdičkový drahokam.

Ide o najlepšie gemy v hre, ktorými si hráči vylepšujú svoje existujúce itemy. Legendárne gemy je pritom možné získať primárne z Elden Riftov, do ktorých je nutné vložiť legendárne Cresty. A práve tie si môžete nakúpiť priamo v obchode s mikrotransakciami.

Quin69 cez mikrotransakcie preskočil celý rok progresu prakticky za 7 dní. Hra ponúka tonu možností na urýchlenie progresu, rôzne nákupne meny aj spomínané možnosti dostať sa k legendárnym itemom.

Na druhej strane, Diablo Immortal je vonku len 7 dní a podľa mňa hráči zbytočne skúmajú, koľko hrania si ušetria cez mikrotransakcie. Kto si chce zahrať, zahrá si aj bez platenia a kto chce dosiahnuť najlepšiu postavu v hre, bude buď platiť, alebo hrať niekoľko rokov. Čo je v prípade onlineovky úplne v poriadku.

Blizzard však bude nútený upraviť mikrotransakcie tak, aby boli šance na získanie lepších itemov podstatne vyššie.

Diablo-Immortal-Diablo-Bone-Concept-Art

Vylepšiť postavu Diablo Immortal na maximum vás vyjde na 100-tisíc eur

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry