Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Vylepšiť postavu Diablo Immortal na maximum vás vyjde na 100-tisíc eur

Toľko miniete v mikrotransakciách.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

06. Jún 2022

Diablo-Immortal-Diablo-Bone-Concept-Art

Diablo Immortal je typická free-to-play mobilná hra, posiata mikrotransakciami. Skiny v hodnote 15-25 dolárov však nie sú jediná vec, na ktorej chce Activision Blizzard zarobiť. Hoci sa Diablo Immortal nedá priamo označiť za pay-to-win, platiaci majú určitú výhodu.

Pri maximalizovaní štatistík postavy na najvyšších leveloch budete hľadať legendárne drahokamy. K nim sa dostanete primárne v Riftoch, ktoré s partiou hráčov rýchlo prejdete a na ich konci vás čaká odmena.

Diablo Immortal MTX loot Box

Utratil v Diablo Immortal 4000 dolárov, nedostal ani jeden 5-hviezdičkový drahokam

Rift si môžete pred jeho spustením upgradovať cez takzvané "Cresty" ale len legendárny Crest vám garantuje legendárny drahokam/item (je to v podstate loot box). A tieto legendárne Cresty sa dajú primárne získať len v obchode s mikrotransakciami za reálne peniaze a počas bežného hrania ich získate len výnimočne.

Hráči si tak budú musieť nakupovať Cresty aby získali legendárne drahokamy. YouTube kanál Bellular News vypočítal, koľko peňazí musíte minúť na to, aby ste si jednu postavu v Diablo Immortal vylevelovali na maximum čo najrýchlejšie.

Postavu v Diablo Immortal si môžete vylevelovať na maximum za cca 100-tisíc eur (110 000 dolárov). Kanál to spočítal zo všetkých mikrotransakcií na legendárne Cresty, legendárne skiny, hernú menu aj možnosť levelovať sa rýchlejšie, ako je momentálne nastavené v hre.

Blizzard tieto mikrotransakcie natlačil do všetkých prvkov hry. Denné odmeny začínajú už od 1 eura a tak mnoho hráčov nemá problém utratiť pár eur za urýchlenie postupu.

Diablo Immortal vyšiel zdarma na PC, iOS a Android 2.6.2022 s možnosťou kooperácie a cross-platform postupu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články