Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Vracia sa Ubisoft k češtinám? The Settlers: New Allies budú mať titulky

Žeby skúšali češtiny na CZSK trhu?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

01. December 2022

The-Settlers-New-Allies-screenshot-1

Náš lokálny distribútor hier Ubisoft potvrdil, že nová hra The Settlers: New Allies vyjde v češtine na PC. Neskôr aj na konzolách. Po rokoch je to prvý väčší titul Ubisoftu, ktorý bude mať češtinu.

Ubisoft češtiny prestal robiť po tom, čo dosiahol žalostné predaje hry Ghost Recon: Breakpoint v roku 2019. Hra mala češtinu, ale vyšla v tak zlom technickom a hrateľnom stave, že si ju skoro nikto nekúpil. Čeština sa preto nezaplatila a kvôli tomu sme nedostali češtinu ani pre Far Cry 6, ani pre Assassin's Creed Valhalla.

BTW, pre češtiny v hrách máme vytvorenú aj špeciálnu kategóriu, tak si ju dajte do záložiek :)

"Mimo jiné diky podpoře hráčov, viditeľnosti češtín na herných stránkach, v českých obchodoch aj na sociálnych sieťach, bude mať českú lokalizáciu The Settlers: New Allies, ktorá vychádza 17.2.2022," komentoval tento úspech vydavateľ Playman. 

Po rokoch tak Ubisoft vydá hru v češtine a pravdepodobne bude sledovať, ako sa to prejaví na predajoch. My predpokladáme, že nie výrazne, pretože The Settlers nepatrí k úplne najobľúbenejším hrám v našom regióne. Naopak, mali radšej vytvoriť češtinu pre nový Assassin's Creed Mirage, čo by rozhodne podporilo predaje hry. Každopádne, každá čeština je dobrá a ak sa Ubisoft rozhodol robiť češtiny najskôr do menších hier, určite sa môžeme tešiť aj na tie väčšie.

The Settlers New Allies Wallpaper

The Settlers: New Allies vyjde vo Februári 2023

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články