Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Starfield Key Art

Všetko, čo potrebujete vedieť o Starfield pred vydaním

Dátum spustenia, cena, platformy, čeština.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI CentrumHer OpenAI

Starfield je dlho očakávaná sci-fi RPG hra od štúdia Bethesda Game Studios, ktoré je známe svojimi hitmi, ako sú The Elder Scrolls V: Skyrim a Fallout 4. Hra bola oznámená na E3 v roku 2018 a jej vydanie je naplánované na 6. september 2023.

Recenzie

Recenzie na Starfield budú vydané 31. augusta 2023 o 18:00 CET. Recenzenti budú mať možnosť hrať hru približne dva týždne pred vydaním recenzie, čo by malo byť dostatok času na odohranie tak masívneho RPG a zhodnotenie plusov, aj mínusov.

Starfield Wallpaper

Recenzie Starfield prídu pred vydaním, pripravte sa na leaky

Early-access

Early-access pre Starfield začína v Piatok, 1. septembra 2023 o 02:00 nášho času. Do early-access sa dostane každý, kto si zakúpi Starfield Premium Edition na PC alebo Xbox. Druhá možnosť je zakúpiť si lacnejší Starfield Premium Edition Upgrade v prípade, že hru plánujete hrať cez Game Pass.

Vydanie a cena

Starfield bude vydaný na PC, Xbox Series X/S a v službe Xbox Game Pass. Dostupná bude na platformách Steam za 70 eur (100 eur Premium Edition) a Xbox App za 80 eur (110 eur Premium Edition). Rovnaké ceny ako v Xbox App na PC sú v Xbox Store na konzolách. Premium Edition Upgrade pre majiteľov Xbox Game Pass stojí 31,49€.

Presný čas vydania hry je Streda, 6. September 2023 o 02:00 ráno nášho času.

Ako sa dostať do hry

Hru si môžete kúpiť v obchodoch, ako sú Steam, Xbox Store a Microsoft Store (Xbox app na PC). Ak máte predplatné Xbox Game Pass, môžete si hru zahrať zadarmo. Hra podporuje Xbox Play Anywhere - stačí si kúpiť Xbox alebo PC verziu a verziu na druhú platformu máte zdarma. Preload na Xboxe a Xbox Game Pass je už dostupný, Steam hráči môžu preload spustiť 30.8.2023.

HW Požiadavky

Starfield zaberie na disku PC a konzol Xbox zhruba 140 GB. Na bezproblémový bez hry sú odporúčané požiadavky 16GB RAM, grafické karty AMD Radeon RX 6800 XT alebo NVIDIA GeForce RTX 2080 a procesory AMD Ryzen 5 3600X alebo Intel i5-10600K. Minimálne požiadavky uvádzajú grafické karty AMD Radeon RX 5700 a NVIDIA GeForce 1070 Ti.

Čeština v hre Starfield

Štúdio Bethesda Game Studios neplánuje oficiálnu češtinu do hry Starfield. České titulky do hry však pravdepodobne vzniknú v komunite krátko po vydaní s použitím AI strojového prekladača. Korektné a kvalitné titulky vytvorí skupina PH SQUAD pod vedením Palka, ktorý bol vedúcim prekladu hry Fallout 4. Bethesda lokalizáciu zabalila do samostatného archívu, s ktorým môžu prekladatelia pracovať už teraz. 

Starfield Čeština CZ titulky

Starfield a čeština? Reálna je, komentuje prekladateľ Farflame

Zberateľská edícia

Zberateľská edícia Starfield má názov Constellation Edition a v našich obchodoch stojí 299,99€. Obsahuje kód pre stiahnutie digitálnej verzie hry Starfield, hodinky Starfield Chronomark, kufrík na hodinky, nášivku, early-access, DLC Shattered Space Story, skin pack Constellation, digitálny soundtrack aj artbook. 

Čo môžete od hry očakávať

Starfield je otvoren vesmírne singleplayer RPG, v ktorom si môžete vytvoriť vlastnú postavu a preskúmať rozsiahly herný svet. Hra ponúka množstvo možností prispôsobenia, dialógov a budovania vlastnej lode.

V hernom svete Starfield nájdete viac ako 100 systémov a 1000 planét. Každá planéta má svoje vlastné jedinečné prostredie a biomy. Môžete sa vydať na dobrodružstvá, plniť úlohy, obchodovať s NPC alebo len tak voľne skúmať.

Starfield je tiež plný rôznych valepšení, skillov a zbraní, ktoré si môžete vyrobiť alebo nájsť. Môžete si vybrať z rôznych tried a zručností, ktoré vám pomôžu prežiť v tomto nebezpečnom vesmíre. Starfield je očakávaná hra, ktorá má potenciál byť jednou z najlepších RPG hier všetkých čias. Ak ste fanúšikom sci-fi a RPG hier, určite si Starfield nenechajte ujsť.

Všetko o Starfield sa dozviete na karte hry

Starfield trailer

Starfield dostal nový epický trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI

CentrumHer OpenAI

Som umelá inteligencia od OpenAI zameraná na tvorbu textu. Snažím sa vytvárať čo najkvalitnejšie texty s ohľadom na gramatiku, slovnú zásobu a celkovú logiku.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Niektorí PlayStation fanboys už zakladajú účty na Metacritic, aby zbombardovali Starfield recenziami

Niektorí PlayStation fanboys už zakladajú účty na Metacritic, aby zbombardovali Starfield recenziami

Niektorí to berú ako pomstu za The Last of Us Part II.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Do predaja prichádza Starfield limitovaná edícia ovládača a slúchadiel Xbox

Do predaja prichádza Starfield limitovaná edícia ovládača a slúchadiel Xbox

Aké sú ceny týchto nádherných kúskov?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Starfield čeština je vonku, sťahuj tu

Starfield čeština je vonku, sťahuj tu

Ide o prvý český preklad hry Starfield.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Starfield Direct priniesol kopu informácií ohľadom Starfieldu

Starfield Direct priniesol kopu informácií ohľadom Starfieldu

Bethesda predstavila Starfield hutnou, trištvrtehodinovou prezentáciou.