Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Xbox Game Pass zarobil 2,9 miliardy za rok 2021

Ziskovosť Game Passu hraničí s istotou.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

10. Október 2022

Xbox Game Pass 2021

Dnes asi opadli všetky pochybnosti o návratnosti projektu Game Pass, ktorý Microsoft rozbehol v roku 2017. Hoci mnohí ľudia tvrdili, že Microsoft je na Game Passe stratový a rozhodne sa im to nemôže oplatiť, čísla hovoria v ich prospech.

Úrady mnohých krajín momentálne posudzujú akvizíciu Activisionu Microsoftom za 69 miliár dolárov. Brazília však tento proces robí úplne transparentne a zverejňuje takmer všetky pridružené dokumenty, ktoré spoločnosti doložili.

Z týchto dokumentov vyplývajú aj príjmy zo služby Xbox Game Pass za rok 2021. Microsoft na Game Passe zarobil neuveriteľných 2,9 miliardy dolárov len za minulý rok. To je až 23% všetkých príjmov z hier a služieb a 18% zo všetkých príjmov herného hardvéru aj softvéru vo firme Microsoft. To je skutočne obrovské číslo a vôbec nie zanedbateľný zdroj príjmov.

Potvrdzuje to teda slová Phila Spencera, ktorý už mnoho krát povedal, že Game Pass je udržateľná služba a vôbec nie je v strate, ako si mnohí myslia. Ešte stále to je však malá suma na to, aby zaplatila akvizície, ktoré Microsoft v posledných rokoch dosiahol.

V Januári tohto roka mal Game Pass už 25 miliónov predplatiteľov.

Xbox-Game-Pass-October-2022

Október v Xbox Game Pass: Chivalry 2, Scorn aj A Plague Tale: Requiem

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články