Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox hra Sea of Thieves sa stala najsťahovanejšou PS5 hrou Apríla

Prekonala aj Helldivers, či Stellar Blade.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sea of Thieves Wallpaper

Sony dnes zverejnilo rebríček najsťahovanejších hier z PS Store za mesiac Apríl 2024. Asi vás prekvapí, že na prvom mieste v EU nie je najnovšia exkluzivita Stellar Blade, ktorá vyšla 26. apríla, ale prekonala ju najnovšia PS5 hra od Microsoftu. 

Xbox hra Sea of Thieves totiž vyšla v posledný aprílový deň, 30.4.2024 a za tento jediný deň si ju v EU stiahlo viac ľudí, ako GTA V, Helldivers 2 či Stellar Blade. Hra na PS Store navyše stojí 40 eur, takže rozhodne nejde o nejakú free-to-play tutovku, ktorú by si každý mohol stiahnuť zdarma. 

Naopak, Stellar Blade v Európe pohorel a ostal na štvrtom mieste. V Amerike sa predával o čosi lepšie, tam skončil na druhom mieste, na prvom sa umiestnil Helldivers 2.

Microsoft mal v európskom rebríčku najsťahovanejších hier na PS5 za apríl až 4 hry z prvých desiatich. Sea of Thieves bol na mieste číslo jedna, na piatom mieste bol COD: MW III, na ôsmom bol Grounded a na desiatom skončil Fallout 4.

Okrem Helldivers 2 a Stellar Blade má Sony v EU rebríčku aj ďalšie svoje hry. Na 18. mieste skončil Gran Turismo 7 a na 20. mieste Rise of the Ronin. 

Na PS4 v Európe ľudia najviac sťahovali Fallout 4, Minecraft a Red Dead Redemption 2. Medzi free-to-play hrami dominuje stále Fortnite. Na druhom mieste skončil Roblox a na tom treťom COD: Warzone. 

Sony PlayStation Studios

LEAK: Unikli zisky a počet stiahnutí všetkých Sony hier z PS Store

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry