Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Xbox zvyšuje ceny hier v roku 2023 na 80 eur

Pridáva sa k ostatným veľkým vydavateľom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

05. December 2022

Xbox All Access

Microsoft je ďalšia spoločnosť, ktorá sa pridala k zvyšovaniu cien nových AAA hier pre svoju platformu. Cena veľkých first-party Xbox a PC hier v roku 2023 sa zvýši o 10 dolárov, respektíve o 10 eur. 

Momentálne stoja veľké Xbox a PC hry z Xbox Store 60 dolárov (bez dane), respektíve 70 eur (s daňou). Po novom budú hry stáť 70 dolárov, u nás 80 eur. Je to rovnaká cena, za ktorú svoje hry predáva Sony, Activision, Ubisoft alebo Take-Two. Microsoft bol jednou z posledných veľkých firiem, ktoré ešte nezdvihli svoje ceny.

Xbox Game Pass 2021

Cena Xbox Game Pass Friends & Family už oficiálne

Prvými first-party hrami, ktoré sa budú predávať za zvýšené ceny, budú Forza Motorsport, Starfield a Redfall. Ceny titulov však nebudú všade rovnaké a je možné, že v niektorých regiónoch budú nižšie. 

Pre mnohých hráčov na Xboxe a PC sa nič nezmení, pretože majú predplatenú službu Game Pass. Do Game Passu totiž vychádzajú všetky AAA first-party tituly vyprodukované v štúdiách Xboxu. 

Phil Spencer zdražovanie naznačil už v Októbri. Predpokladom je, že v roku 2023 budú drahšie nie len hry, ale aj konzoly Xbox a napokon aj predplatné Game Pass. To stojí 9,99€ mesačne. 

PlayStation-5-PS5-Consoles

Sony oficiálne zvyšuje cenu Playstation 5!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články