Xbox App Samsung TV 2022

Aplikácia Xbox dorazí do Samsung TV už 30.6.2022

9 júna, 2022 Lukáš Kanik

Do všetkých Samsung televízorov z roku 2022.

Microsoft dnes oznámil detaily aplikácie Xbox, ktorú si už tento mesiac budete môcť zdarma stiahnuť do televízorov Samsung. Prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, čo potrebujete vedieť. Microsoft tento plán odhalil už minulý rok počas E3.

Do akých televízorov príde Xbox aplikácia?

Microsoft oznámil, že aplikáciu Xbox bude možné si stiahnuť do všetkých Smart televízorov Samsung vyrobených v roku 2022.

Microsoft momentálne pracuje aj s ďalšími partnermi a tak by sa aplikácia mala dostať aj do televízorov iných výrobcov.

Kedy bude spustená Xbox appka pre Samsung TV?

Aplikáciu Xbox si budeme môcť stiahnuť už 30.6.2022. Služba bude spustená v 27 krajinách sveta, aj v Česku a na Slovensku, keďže u nás je už spustený aj cloud gaming.

Čo potrebujete na hranie na Samsung TV? 

Od 30.6. si v Samsung Gaming Hub nájdete aplikáciu Xbox a prihlásite sa k svojmu Microsoft/Xbox účtu. K hraniu budete potrebovať aktívne členstvo Xbox Game Pass Ultimate. Bez členstva Game Pass si môžete zdarma zahrať jednu hru – Fortnite.

K televízoru bude nutné cez bluetooth pripojiť váš obľúbený ovládač. Napríklad Xbox Wireless Controller, Xbox Adaptive Controller, Elite Series 2 Controller, alebo PlayStation 5 DualSense ovládač.

Hranie prebieha cez cloud rovnako, ako na vašom smartfóne. Je preto nutné internetové pripojenie o rýchlosti minimálne 10 Mbps, ideálne aspoň 20 Mbps.

Fortnite je prvou hrou zdarma v Xbox Cloud Gaming na iOS, Android aj PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.