Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Atomic Heart dostal HW požiadavky, na konzolách pobeží v 60FPS

Dobré správy pre PC hráčov, aj konzolistov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

09. Február 2023

Atomic Heart Wallpaper

Štúdio Mundfish vydá očakávanú FPS Atomic Heart už o dva týždne a pred vydaním prichádzajú celkom dobré správy. Pre PC hráčov boli vydané HW požiadavky a konzolisti sa zase môžu potešiť 60FPS. 

Vývojári totiž priblížili, že na Xbox Series X a PlayStation 5 budú môcť hráči využiť 4K 60FPS režim, v niektorých častiach hry bude hra renderovaná dokonca natívne v 4K. Rovnako si 60FPS užijú aj majitelia Xbox Series S, aj keď len v rozlíšení 1080p. 

Atomic-Heart-Screenshot-2

Atomic Heart trailer vám kompletne predstaví hru, aj v češtine

PC hráči si Atomic Heart môžu zahrať na low detaily už na grafike GTX 960 s 8GB RAM. To je dnes už ťažký low-end, hra vám však pobeží na 30fps v rozlíšení 1080p. 

Pre hranie na vysoké detialy, 60FPS pri rozlíšení 1080p budete potrebovať 16GB RAM a grafiku GTX 1080 alebo Radeon RX 5700XT. S kartou RTX 2070 S si užijete aj raytracing, ktorým Atomic Heart rozhodne nebude šetriť

Pre hranie v 4K a 60FPS s raytracingom na ultra detaily hra vyžaduje Core i7-8700K, 16GB RAM a RTX 3080, alternatívne Radeon RX 6800 XT. Čo vôbec nie je také strašné na to, ako parádne hra vyzerá. Na disku vám zaberie 90 GB. 

Atomic Heart vyjde v Xbox Game Pass, na PC, Xbox aj PlayStation už 21.2.2023!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články