Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Čeština Far Cry 6 - Otázky a odpovede

Far Cry 6 čeština dopadla asi tak, ako čeština v AC Valhalla.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Far Cry 6 čeština CZ titulky

Jednou z najočakávanejších hier roku 2021 je nepochybne nový Far Cry 6 od Ubisoftu. Hra príde aj na next-gen konzoly a tak očakávame nie len lepšiu hrateľnosť, ale aj výrazne krajšiu grafiku. Mnohých z vás však trápi, či bude mať Far Cry 6 češtinu.

Posledná hra od Ubisoftu - Immortals Fenyx Rising - češtinu mala. České titulky nájdete v hre aj na konzolách a tak vzniká otázka, či budú preklad obsahovať aj ďalšie hry Ubisoftu v roku 2021. Na druhej strane, posledné dve veľké hry - Assassin's Creed Valhalla, ani Watch Dogs Legion nemali české titulky.

Dôvod, prečo Immortals češtinu dostalo je, že o češtine do tejto konkrétnej hry sa rozhodlo ešte pred tým, než Ubisoft zrušil preklady vo všetkých nasledujúcich hrách.

Bude Far Cry 6 čeština?

PRO TIP: Lajkni našu FB stránku, dáme ti vedieť, kedy budú nové češtiny do hier

Všetky posledné diely Far Cry, vrátane Far Cry 5 mali minimálne české titulky. Preto nastáva otázka, či Ubisoft zachová tradíciu a prinesie CZ titulky aj do novej hry.

Podľa oficiálnych informácií od distribútora pre českú a slovenskú republiku, Far Cry 6 oficiálne nebude mať češtinu. Potvrdené to je aj na oficiálnych stránkach hry, dabing budú mať len Nemci a Francúzi. Taliani, Španieli a Poliaci sa dočkajú aspoň titulkov.

Bude fanúšikovský preklad do češtiny?

V Česku a na Slovensku nájdeme niekoľko komunít, ktoré sa zaoberajú prekladom hier. Tím Farflame momentálne pracuje na češtine Assassin's Creed Valhalla a darí sa im. Preložené majú texty z úvodnej časti hry avšak ide o obrovskú hru, texty majú 2600 normostrán.

Komunita sa pravdepodobne pustí aj do prekladu Far Cry 6. Rozsahovo ide o oveľa menšiu hru ako Valhalla a tak by mal byť fanúšikovský preklad hotový oveľa skôr. Záleží však na tom, či budú prekladateľské tímy schopné sa dostať k súborom hry.

Prečo Ubisoft už nechce robiť české titulky?

Dôvod už Ubisoft popísal skôr. Sme tak malý trh, že sa im CZ titulky neoplatia a ani nezaplatia. O ďalších prekladoch by ich mohli presvedčiť len zvýšené predaje hier v našom regióne. Ubisoft veľké straty zaznamenal napríklad pri predaji Ghost Recon Breakpoint. O češtine do hry Assassin's Creed Valhalla si môžete viac prečítať tu.

Update 27.1.2023: 

Čeština do hry Far Cry 6 je hotová. O preklad sa postaral tím lokalizace.net a je dostupná na stiahnutie pre PC verziu hry. Ďalšie informácie a odkaz na stiahnutie nájdete tu: link

Far Cry 6 čeština CZ titulky

Far Cry 6 čeština je hotová, sťahujte tu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry