Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

GamesCom 2023 CentrumHer_112400

Ideme na GamesCom 2023, čo všetko nás tam čaká?

Prehľad našich plánov a udalostí na GamesCome.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia

GamesCom je naša obľúbená herná výstava. Nie len že ide o najväčšiu hernú výstavu na planéte (tento rok bude na ploche 230-tisíc metrov štvorcových) ale stretávame sa tam s vývojármi, novinármi a PR manažérmi z okolitých krajín. Nie len na výstavisku, ale aj mimo neho. Nemecký Kolín nad Rýnom sa znovu stáva centrom gamingu.

Tento rok máme veľké plány, pretože sa na výstavu vraciame po dlhej dobe. Naposledy sme tam boli azda v roku 2017 (boli sme na GamesCome každý rok od roku 2012), potom sme boli 2x na E3 v Los Angeles a následne prišla pandémia Covidu. GamesCom sa vrátil už minulý rok, nám to ale akosi nevyšlo. Preto ideme na GamesCom až teraz a chceme si to naplno vychutnať.

Naši redaktori majú možnosť ísť na GamesCom každý rok, takže ak by ste mali záujem o ten budúci, rozhodne sa pridajte k nám do tímu. Čaká vás dobre zorganizovaný a zaplatený výlet do vôd herného priemyslu.

CentrumHer na GamesCome 2023

Náš kalendár sa postupne plní novinárskymi prezentáciami a eventami, na ktoré sme dostali pozvánku. Najviac sa tešíme na GamesCom Opening Night Live, otvárací ceremoniál sa koná v Utorok, 22.8.2023. Budeme tam osobne, takže dúfame, že stretneme významné osobnosti a že galavečer prinesie fantastické trailery a oznámenia.

GamesCom Opening Night Live 2023

Aj tento rok GamesCom odštartuje konferenciou Opening Night Live

V stredu sa brány výstaviska Koelnmesse otvárajú pre vývojárov a exkluzívne novinárov. To znamená najmä menšie rady na hry v Entertainment zóne. V tomto čase si chceme zahrať hry, ktoré na výstavisku nemajú určené novinárske "behind close doors" prezentácie, ale ľudia si ich môžu zahrať v hale. Zahráme si tak STALKER 2, Forzu Motorsport, EA Sports FC 24, Black Myth: Wukong a mnoho ďalších očakávaných hier.

Medzi naše plánované novinárske prezentácie v biznis zóne výstavy sa tento rok dostali hry UNANNOUNCED GAME, Still Wakes The Deep, UNANNOUNCED GAME, Foamstars, Banishers, Enshrouded, Space Marine 2, Forgive Me Father 2, Star Trucker, UNANNOUNCED GAME, a ďalšie. O niektorých už vieme, no nemôžeme o nich hovoriť, uvidíte ich prvý krát na GamesCom Opening Night Live, kde budú oznámené. Mnohé z nich si rovno aj zahráme.

Chystáme sa preskúmať aj skryté klenoty, hry o ktorých dnes skoro nikto nevie. GamesCom je totiž príležitosti objaviť skvelé hry, tak nejak náhodou sme sa pred rokmi dostali aj k dnes obľúbenému Deep Rock Galactic.

Plánujeme podcasty, live streamy aj súťaže

Na GamesCom berieme aj mikrofón, aby sme vám každý deň priniesli krátky podcast o tom, čo zaujímavé sme na výstave videli. Okrem toho sa môžete tešiť na live stream priamo z výstaviska. Ten bude prebiehať niekoľko krát do dňa, pravdepodobne na našom Facebooku, alebo na Instagrame.

Merch, ktorý z výstavy donesieme, poputuje už tradične do súťaže. Súťaž bude určená pre našich Patrónov, ktorí nás podporujú na Patreone. Aj vďaka nim je možné cestu na GamesCom zrealizovať. Patróni majú teraz prístup k článku, v ktorom môžu nahliadnuť do nášho GamesCom kalendára.

Ak chcete podporiť nás, náš web, venujte nám 1, 3 alebo 5 eur mesačne na Patreone. Budeme radi za každú podporu a pomoc pri fungovaní webu úplne bez reklamy.

Xbox GamesCom 2023 Logo

Xbox príde na GamesCom s 30 hrami v najväčšom stánku doteraz

Nintendo Wallpaper

Nintendo potvrdilo účasť na výstave GamesCom 2023

Future Games Show GamesCom

Future Games Show naplánovala svoje GamesCom vydanie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Future Games Show naplánovala svoje GamesCom vydanie

Future Games Show naplánovala svoje GamesCom vydanie

Už 23. Augusta sa nám odprezentuje viac ako 50 hier.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Aj tento rok GamesCom odštartuje konferenciou Opening Night Live

Aj tento rok GamesCom odštartuje konferenciou Opening Night Live

Otvárací ceremoniál GamesComu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nintendo potvrdilo účasť na výstave GamesCom 2023

Nintendo potvrdilo účasť na výstave GamesCom 2023

Nemecký GamesCom začína byť nabitý.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom GamesCom 2023 v číslach: Prišlo cez 320-tisíc návštevníkov

GamesCom 2023 v číslach: Prišlo cez 320-tisíc návštevníkov

Opening Night Live zaznamenal doterajší rekord.