Logitech G Cloud price release date

Logitech G CLOUD je nový, čisto cloudový handheld

21 septembra, 2022 Lukáš Kanik

Pre Game Pass alebo NVIDIA GeForce Now.

Spoločnosť Logitech dnes oznámila nové herné zariadenie. Logitech G CLOUD je androidový herný tablet vytvorený pre cloudové hranie. Priamo v zariadení totiž bude predinštalované služby Xbox Cloud Gaming a Nvidia GeForce Now.

Užívatelia si následne môžu cez Google Play doinštalovať ďalšie cloudové služby, ako Stadia, Amazon Luna a dokonca aj Steam Link. Logitech sa pri vytváraní zariadenia zameral najmä na optimalizáciu systému pre cloudové hranie, ale aj životnosť batérie. Nepodporuje však ani 4G ani 5G pripojenie a tak si s ním zahráte len na WiFi doma, aj mimo domácnosti.

Obsahuje procesor Snapdragon 720 a 4GB RAM, čo na cloudové hranie postačuje. Ovládanie je v štýle Xboxového ovládača, s tlačidlami ABXY. Okrem WiFi má aj Bluetooth pre pripojenie bezdrôtových slúchadiel alebo ovládača, FullHD 7-palcovú obrazovku, 64GB pamäte, gyroskop aj 3,5mm jack, či USB-C konektor.

Logitech G CLOUD by mal na jedno nabitie vydržať až 12 hodín hrania pri 50% jase obrazovky. Doplna sa nabije do 2,5 hodiny.

Dátum vydania v USA a Kanade je 17.10.2022 za cenu 299 dolárov. Krátko po spustení do predaja by mal prísť aj do ďalších krajín.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články