Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Marvel’s Spider-Man 2 bude mať nový dialógový systém

Ten je podľa vývojárov z Insomniac Games "veľmi cool".

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

19. Marec 2023

Marvels Spider Man 2 Photo 2 scaled

Zachvíľu tu máme Apríl a prakticky jedinou Playstation 5 exkluzivitou od Sony na tento rok je Marvel’s Spider-Man 2. Spider-Man by mala prísť na jeseň tohto roka a vyzerá to tak, že Insomniac si pre hru pripravilo viacero vychytávok.

Počas nedávneho livestreamu štúdia na Twitchi, vedúci programátorov Elan Ruskin prezradil, že ich najnovšia hra prinesie "veľmi cool dialógovú technológiu." Ťažko nateraz povedať, čo konkrétne tým myslel. Každopádne, akčné adventúry od štúdií Sony sú vo veľkej miere postavené na tom, že postavy na scéne sa prakticky non-stop medzi sebou rozprávajú.

Marvels-Wolverine-PS5-Game

Rumor: Marvel’s Wolverine bude semi-open hra, vyjde na jeseň 2024

Hlavne štúdio Naughty Dog je známe svojim skvelým dialógovým systémom. Už v roku 2016, keď vyšiel Uncharted 4, ich dialógový systém reagoval na to, keď bol rozhovor postáv prerušený v polovici vety. Neskôr sa k nemu postavy prirodzene vrátili a pokračovali od momentu, kde skončili. Avšak, Uncharted bol na rozdiel od Spider-Mana lineárnou hrou, zatiaľ čo Spider-Man je open-world hra.

Kto vie, možno si v Insomniac Games zobrali inšpiráciu z hry Red Dead Redemption 2, kde postavy pri dialógoch mali aj kontext. Ak ste sa v nejakom meste pobil, nebodaj pri poslednej návšteve pár obyvateľov zastrelil, pri ďalšej návšteve vám obyvatelia v dialógoch dali veľmi jasne najavo, že vás tam nechcú.

Marvels Spider Man 2 Photo 3 scaled

Marvel's Spider-Man 2 oznámený, príde aj Venom!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom 5 hier, ktorý by sa mohli ukázať na tohtoročnom The Game Awards

5 hier, ktorý by sa mohli ukázať na tohtoročnom The Game Awards

Vidieť taký Contraband v akcii by nás určite potešilo.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: Playstation 5 si po dvoch rokoch skutočne vyžaduje veľkú dôveru jej majiteľov.

Face2Face: Playstation 5 si po dvoch rokoch skutočne vyžaduje veľkú dôveru jej majiteľov.

Rok v znamení pokračovaní.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Najväčší herný blockbuster roku 2023? Máme 5 kandidátov

Najväčší herný blockbuster roku 2023? Máme 5 kandidátov

Týchto 5 hier sa bude predávať ako teplé rožky.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Marvel's Spider-Man 2 oznámený, príde aj Venom!

Marvel's Spider-Man 2 oznámený, príde aj Venom!

Pozrite si nadupaný trailer na novinku od Insomniac Games.