Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft chce zdvojnásobiť vývojárske a vydavateľské aktivity Xboxu

S Activisionom po boku to nebude problém.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Series X Series S

Po úspešnom spojení Xboxu a Activision Blizzard si Microsoft do svojich radov pripísal viac ako 13-tisíc zamestnancov, teda viac, ako mali doteraz všetky štúdiá Xboxu a Bethesdy dokopy. Firma získala desiatky vývojárskych štúdií po celom svete, ktoré sú teraz generovať miliardové zisky.

Microsoft po tejto akvizícii chce zdvojnásobiť všetky svoje vývojárske a vydavateľské aktivity. CEO Microsoftu, Satya Nadella priblížil budúcnosť Xboxu: "Mení sa spôsob, akým sa hry vytvárajú, ale aj to, akým sa vydávajú. Či už ide o mobilné zariadenia, konzoly, počítače alebo dokonca cloud. Takže sa tešíme na to, že sa naozaj zdvojnásobíme všetko od vývoja hier po ich vydávanie. Teraz budeme jedným z najväčších vydavateľov hier a zároveň firmou, ktorá pre ne vytvára platformy."

Xbox už pred spojením s Activisionom vykazoval vyššie zisky, ako konkurenčný PlayStation. V oblasti tržieb však PlayStation v minulom roku zarobil o 11 miliárd viac, ako Xbox. Herná divízia Microsoftu tak rozhodne má čo doháňať.

Satya Nadella však už nie je tak optimistický u rastu predplatiteľov Game Pass. V minulosti stanovil cieľ počtu predplatiteľov, na základe ktorého dosiahnutia mu potom boli vyplatené odmeny. Šéf Microsoftu tento rok urobil zmenu a za cieľ si dal len rast tržieb divízie Xbox. Cieľom do konca Júna 2023 bol rast 4,4%, v skutočnosti to bolo 0,7%. Nadella tak namiesto 54,9 miliónov dolárov dostane odmenu len 48,5 miliónov dolárov.

Nadella však spolu so Spencerom patria k popredným ľuďom, ktorí sa v roku 2017 rozhodli rozbehnúť upadajúci Xbox. Čo nás čaká v budúcnosti? Bude to niekoľko veľkých AAA titulov ročne, niekoľko menších hier, shadow-drop prekvapení, ale aj ďalšie vydavateľské spolupráce. Čaká nás príchod novších verzií Xboxu, vylepšený ovládač, expanzia na Nintendo a ďalšie novinky.

Xbox Series X Brooklin

LEAK: Nový Xbox Series X príde budúci rok, aj nový ovládač

PS5 Xbox Series Switch Consoles

V EU sa v Septembri najviac predával PlayStation, najmenej Xbox

Titulný obrázok pre vložený článok s nadpisom Xbox na stredu chystá stream s hrami mnohých vydavateľov

Xbox na stredu chystá stream s hrami mnohých vydavateľov

Xbox Game Pass Október Říjen 2023

Novinky v Xbox Game Pass na Október /Říjen 2023 - ďalšie pecky

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry