Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft prenecháva Ubisoftu cloud gaming licenciu na všetky Activision hry

Ubisoft bude vlastniť práva na všetky Activision Blizzard hry.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox activision blizzard king logo

Microsoft oznámil kompletnú reštrukturalizáciu obchodu Activision Blizzard na základe výhrad, ktoré mala britská CMA. Tá tvrdila, že Microsoft akvizíciou Activisionu získa výhodu na poli streamovacích, cloudových služieb. 

Microsoft preto oznámil, že kompletnú licenciu na streamovanie hier Activison Blizzard prenecháva Ubisoftu. Znamená to, že Ubisoft bude vlastniť cloud gaming Activision hier, vrátane Call of Duty a tieto hry môžu prísť do služby Ubisoft+. V prípade, že Microsoft bude chcieť svoje vlastné Activision hry vo svojej cloudovej službe Game Pass XCloud, musí o licenciu požiadať Ubisoft

Ubisoft bude navyše môcť licenciu na streamovanie Activision hier v cloude poskytnúť aj konkurenčným službám a výrobcom konzol. Netýka sa to však Európskej únie. Tu sa totiž Microsoft zaviazal, že licenciu na cloud hranie Activision Blizzard hier poskytne službám ako Nvidia, Boosteroid, Ubitus a Nware. Aby mohol tento záväzok naplniť, musí si Microsoft ponechať licenciu. Ubisoft musí navyše zaplatiť Microsoftu jednorázovú sumu za to, že bude cloud gaming prevedený z Microsoftu na Ubisoft. 

Odkedy budú Activision hry v službe Ubisoft+ a kedy spustia cloud hranie je zatiaľ otázne. Keďže ide o veľkú zmenu v obchode Microsoft+Activision, britská CMA to bude posudzovať ako nový obchod, má to trvať do Októbra. 

Xbox Activision Blizzard Logo_100929

Microsoft nateraz vyhral, súd nevyhovel žiadosti FTC!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry