Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft tlačí na to, aby na PS5 vyšli najväčšie značky Xboxu

Dočkáme sa HALO, Starfield a Forzy na PS5?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Halo Infinite

Microsoft bude mať o pár dní svoju veľkú letnú konferenciu, na ktorej predstaví chystané tituly pre Xbox a PC na najbližšie mesiace. Očakávame ukážky nových hier ako Avowed, Indiana Jones, Microsoft Flight Simulator 2024, Age of Mythology, a hier, o ktorých sme vám písali v tomto článku.

Vydávať nové exkluzivity však nie je jediný cieľ značky Xbox. Ten sa posledné mesiace zmenil a Xbox bude vydávať hry aj na Nintendo a PlayStation. Efektívne sa tak stáva najväčším vydavateľom hier na svete.

Na PlayStation dorazia ďalšie, skutočne veľké hry

Objavujú sa informácie, že Microsoft do konca roka vydá na PlayStation ďalšie hry. Jednou z nich by mohol byť aj Starfield, o ktorom sa hovorilo už pred pár mesiacmi. Nehovoriac o tom, že na PS znovu vyjde Call of Duty, ako každý rok, tam sa nemení nič.

Xbox GamesCom 2023 Logo

Veľký únik Microsoftu. Poznáme dátumy vydania všetkých tohtoročných Xbox exkluzivít!

Podľa informácií Windows Central prichádzajú z manažmentu Microsoftu skutočne veľké tlaky na vydávanie hier pre PlayStation a Switch. Satya Nadella, CEO Microsoftu, a finančná riaditeľka Amy Hood vraj nariadili, aby značka Xbox zvýšila zisky za každú cenu. Aj z toho dôvodu Xbox prepúšťal. 

Manažment Microsoftu vraj nemá žiadne červené čiary, ktoré by určovali, ktoré Xbox hry majú vyjsť aj na PlayStation a ktoré nie. Na PlayStation by tak mali vyjsť aj tie najväčšie značky, dokým to bude generovať ďalší zisk. Stratégia je jasne daná - krátkodobo navýšiť zisky z predajov hier a dlhodobo tak poškodiť imidž Xboxu.

O pár mesiacov sa tada dočkáme ďalších Xbox hier na PlayStation 5. Možno to bude Starfield, možno HALO Infinite, možno niečo iné. Xbox však tie hry na PlayStation vydá, či sa nám to páči, alebo nie.

Sea of Thieves Wallpaper

Xbox hra Sea of Thieves sa stala najsťahovanejšou PS5 hrou Apríla

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry