Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Naughty Dog prepúšťa, The Last of Us Factions v problémoch

Je možné, že hra nikdy nevyjde.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Naughty Dog Logo Wallpaper

Nová vlna prepúšťania v hernom priemysle prebieha práve v týchto mesiacoch. Epic prepustil 830 ľudí, časť vývojárov prepustilo aj štúdio Team17 aby urobilo reštrukturalizáciu, po slabých predajoch The Callisto Protocol muselo ľudí prepustiť aj Striking Distance Studios. Sega ukončila vývoj hry Hyenas a začala prepúšťanie tiež.

Ľudí začalo prepúšťať aj Sony a to v minimálne dvoch štúdiách. Prvým bolo štúdio Deviation Games, z ktorého odišlo 90 ľudí. Štúdio pracovalo na novej PS5 exkluzivite.

Embracer Group

Embracer Group oznámilo prepúšťanie, rušenie projektov

Dnes tu máme správu o prepúšťaní v Naughty Dog. Správu o prepustení dostalo niekoľko desiatok (podľa Kotaku minimálne 25) zamestnancov minulý týždeň, ich kontrakt potrvá do konca Októbra. Ide najmä o testerov z oddelenia QA, ale aj o grafikov a dizajnérov, či producentov.

Zamestnanci vraj nedostanú žiadne odstupné a na prepustených, aj stávajúcich zamestnancov bol vyvíjaný tlak, aby prepúšťanie udržali v tajnosti.

Multiplayerová hra The Last of Us Factions je momentálne v problémoch. Vývoj nie je úplne zastavený, ale je prakticky zmrazený. Prispelo k tomu aj interné review od Bungie, ktoré Factions interne ohodnotilo negatívne. Hra je vo vývoji minimálne od roku 2020.

The Last of Us Part II Remastered PS5

Zbytočný remaster? Sony chystá The Last of Us Part II Remastered na PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry