Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Niekto začal leakovať Zeldu: Tears of the Kingdom 11 dní pred vydaním

Dokonca ju streamoval.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
TLOZ_TearsOfTheKingdom_scrn_13

Nintendo a jeho právnici budú mať rušné dni. Do sveta sa totiž dostali retailové kópie hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ide o najväčšiu a najočakávanejšiu hru pre Nintendo Switch tento rok a hráči už netrpezlivo čakajú na vydanie.

Vďaka uniknutým kópiám sa však na internet dostali zábery z úvodu hry a množstvo screenshotov, ktoré niekto zdieľal na discorde. Hru tam dokonca streamoval a stream naživo sledovalo cez 1000 ľudí.

Väčšina klipov, ktoré boli zavesené na Steamable, už bola aj stiahnutá. Zaujímavosťou je, že týpek to streamoval na počítači, hru totiž nehral na Nintendo Switch, ale na PC emulátore. Podľa dostupných informácií táto verzia Tears of the Kingdom koluje na internete a dá sa stiahnuť. Ľudia túto verziu dokonca už dataminujú a odhaľujú nové detaily.

The_Legend_of_Zelda_Tears_of_the_Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom má nový, 4-minútový trailer

Nintendo veľmi agresívne postupuje v prípade rôznych porušení autorských práv a je známe tým, že posiela DMCA takedowny aj známym YouTuberom, ak vo videu použijú podobizeň herných postáv z Nintenda, či hudbu. V prípade leakerov bude asi postupovať ešte tvrdšie a nevylučujem ani právne žaloby.

Hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vychádza legálne 12.5.2023 na Nintendo Switch.

NINTENDO SWITCH ZELDA TEARS OF THE KINGDOM EDITION

Nintendo oznámilo Switch v motíve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články