Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Pozor na cenu Horizon Forbidden West na PS5, Sony chce vylákať od ľudí 10 eur navyše

Predajný marketing kritizuje aj právnik.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

17. Február 2022

Horizon-Forbidden-West-screenshot-5

Okolo oznámenia edícií Horizon Forbidden West bol humbuk už v roku 2021. Sony totiž pri oznámení ceny povedalo, že upgrade z PS4 na PS5 bude zdarma len v drahších verziách hry a netýka sa Standard ani Special edície.

Fanúšikovia to považovali za žmýkanie peňazí a Sony po kritike o pár dní neskôr otočilo. Sľúbilo, že free upgrade z PS4 na PS5 dostanú aj majitelia štandardnej a špeciálnej edície. Bude to však posledná hra na PS5, ktorá free upgrade ponúkne a všetky odteraz si za to vypýtajú 10 eur navyše.

Sony aj napriek tomu v PS Store pýta o 10 eur navyše

V obchode PS Store sú dnes dve edície. Štandardná PS4 verzia stojí 69,99€ (1849 Kč) a v nej nájdete free upgrade na PS5. Zároveň v však v obchode je aj štandardná PS5 verzia, ktorá stojí o 10 eur viac, teda 79,99€ (2119 Kč).

Keďže však PS5 upgrade je zdarma aj v lacnejšej verzii, neexistuje dôvod, prečo by mali zákazníci platiť za to isté o 10 eur naviac. Právnik Richard Hoeg si myslí, že je to zavádzanie zákazníka, ktorý za ten istý tovar môžu omylom zaplatiť viac.

Situácia je o to horšia, že v obchode priamo na PlayStation 5 sa užívateľom PS4 verzia s upgradom zdarma vôbec nezobrazí. A to ani keď si v obchode vyfiltrujú len PS4 hry. Sony takto blokuje užívateľom možnosť si kúpiť tú istú, lacnejšiu verziu hry.

Horizon Forbidden West

Recenzie Horizon Forbidden West - tesne pod 90

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články