Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Pozor na cenu Horizon Forbidden West na PS5, Sony chce vylákať od ľudí 10 eur navyše

Predajný marketing kritizuje aj právnik.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Horizon-Forbidden-West-screenshot-5

Okolo oznámenia edícií Horizon Forbidden West bol humbuk už v roku 2021. Sony totiž pri oznámení ceny povedalo, že upgrade z PS4 na PS5 bude zdarma len v drahších verziách hry a netýka sa Standard ani Special edície.

Fanúšikovia to považovali za žmýkanie peňazí a Sony po kritike o pár dní neskôr otočilo. Sľúbilo, že free upgrade z PS4 na PS5 dostanú aj majitelia štandardnej a špeciálnej edície. Bude to však posledná hra na PS5, ktorá free upgrade ponúkne a všetky odteraz si za to vypýtajú 10 eur navyše.

Sony aj napriek tomu v PS Store pýta o 10 eur navyše

V obchode PS Store sú dnes dve edície. Štandardná PS4 verzia stojí 69,99€ (1849 Kč) a v nej nájdete free upgrade na PS5. Zároveň v však v obchode je aj štandardná PS5 verzia, ktorá stojí o 10 eur viac, teda 79,99€ (2119 Kč).

Keďže však PS5 upgrade je zdarma aj v lacnejšej verzii, neexistuje dôvod, prečo by mali zákazníci platiť za to isté o 10 eur naviac. Právnik Richard Hoeg si myslí, že je to zavádzanie zákazníka, ktorý za ten istý tovar môžu omylom zaplatiť viac.

Situácia je o to horšia, že v obchode priamo na PlayStation 5 sa užívateľom PS4 verzia s upgradom zdarma vôbec nezobrazí. A to ani keď si v obchode vyfiltrujú len PS4 hry. Sony takto blokuje užívateľom možnosť si kúpiť tú istú, lacnejšiu verziu hry.

Horizon Forbidden West

Recenzie Horizon Forbidden West - tesne pod 90

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry