Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Pozri si prvý oznamovací trailer na GTA 5

Vyšiel pred dvanástimi rokmi.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
GTA 5 Trailer wallpaper 1080p

Dnes už legendárna videohra Grand Theft Auto V (karta hry) tento rok oslávila desť rokov od vydania. Za desať rokov sa jej podarilo predať neuveriteľných 185 miliónov kusov, vďaka čomu sa po Minecrafte stala druhou najpredávanejšou hrou v histórii. Pre Rockstar Games je to hotová zlatá baňa, pretože nie len stále predáva milióny kusov každý rok, ale zarába aj cez multiplayerový režim GTA Online. 

Oznámenie GTA VI je už za rohom a vydanie hry je predpokladané v roku 2024 alebo 2025. Vráťme sa však do roku 2011, kedy bola prvý krát oznámená hra GTA V. 

Oznámenie GTA V prebehlo vo veľkom štýle

Štúdio Rockstar Games oficiálne oznámilo Grand Theft Auto 5 dňa 25.10.2011. O týždeň neskôr prišiel prvý teaser trailer a oficiálna tlačová správa, ktorá potvrdila hlavných hrdinov aj zasadenie hry do štátu San Andreas. Hra mala vyjsť na platformy Xbox 360 a PlayStation 3 už v prvej polovici roku 2013, ale nakoniec ju posunuli na 17. Septembra 2013.

Tip: Všetko, čo vieme o GTA 6 nájdeš na karte hry

Oznamovací trailer GTA V nazbieral na YouTube 5 miliónov zobrazení za prvých 5 dní. To bolo asi 5x viac, ako počet zobrazení oznamovacieho traileru GTA IV. Dnes má tento trailer 90 miliónov zhliadnutí.

Trailer vyšiel presne pred 12 rokmi a dodnes je možné si ho pozrieť len v rozlíšení 720p, čo bolo vlastne rozlíšenie konzol PS3 a Xbox 360. To je 8-krát menej pixelov, ako majú dnešné 4K hry. Ten čas ale letí, však?

Titulný obrázok Youtube videa

gtav4

GTA 5 predalo 185 miliónov kusov, RDR2 má už 55 miliónov

GTA VI

Takto by GTA VI oficiálne oznámila umelá inteligencia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry