Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Predaje The Callisto Protocol sklamali

Klon Dead Space predá menej, ako sa čakalo.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

16. Január 2023

The Callisto Protocol Video

Hoci novinka od Striking Distance Studios po grafickej aj hrateľnej stránke bola skutočne podarená, vďaka technickým problémom si hra v recenziách odniesla vlažné hodnotenia. To je jeden z dôvodov, prečo neboli predaje The Callisto Protocol uspokojivé a hra bude mať čo robiť, aby sa zaplatila.

Vývoj The Callisto Protocol totiž stál okolo 162 miliónov dolárov, čo je typická cena za veľký AAA titul. To je cena bez marketingu. Vydavateľ Krafton očakával, že v roku 2023 sa predá okolo 5 miliónov kusov. Analytici agentúry Yonhap News však znížili predpoveď len na 2 milióny predaných kusov tento rok.

Oficiálne počty predajov hry The Callisto Protocol sa pravdepodobne dozvieme budúci mesiac, kedy Krafton vydá svoju štvrťročnú správu. Hra však musí predať okolo 3 - 3,5 milióna kusov za plnú cenu, aby sa jej vývoj zaplatil.

Hra vyšla 2.12.2022 na Xbox Series X/S, Xbox One, PS4, PS5, aj PC.

The Callisto Protocol čeština CZ titulky

Čeština The Callisto Protocol je už v príprave

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články