ARK 2_KeyArt_3840x2160

Prvé screenshoty a detaily Ark 2 sú vonku

13 júna, 2022 Lukáš Kanik

Po traileri prinášame aj screenshoty.

Ark 2 sa včera predstavil na Xbox+Bethesda showcase a vývojári ukázali prvý trailer, ktorý bežal kompletne v real-time v Unreal Engine 5. Rovnako aj prvé screenshoty by mali pochádzať priamo z engine a ak takto bude vyzerať aj finálna hra, tak to bude parádička.

Pozri si aj:
Prvý in-game trailer Ark 2

Vin Diesel si v Ark 2 zahrá hlavnú postavu Santiago a doplní ho Auli’i Cravalho, ktorá si v hre zahrá jeho dcéru Meeku. Znamená to, že Ark 2 bude obsahovať kompletný príbeh? Nechajme sa prekvapiť.

Prvé detaily Ark 2 – súboje, svet, pohyb, crafting

Vývojári do hry zapracovali nové herné mechaniky stavané pre third-person gameplay. Postava bude môcť voľne šplhať, skákať, šmýkať sa, nechýba ani parkour a hojdanie sa na rôznych lanách.

Ark 2 má obsahovať aj rozšírené možnosti pre módy. Hráči si budú môcť vytvárať a voľne sťahovať rôzne módy na zvieratá, itemy aj gameplay a to nie len na PC ale aj na Xboxe.

Súboje sa majú viac priblížiť k Souls hrám. Teda viac blokovania, uhýbania a načasovaných útokov. Čo sa týka craftingu, ten vám dovolí si vytvárať zbrane z rôznych komponentov, nie len surovín. Zbrane a vybavenie bude navyše možné vyrobiť z rôznych aj vzácnejších surovín, nie len z jednej.

Ark 2 vyjde v roku 2023 v Steam Early Access ale aj na konzoly Xbox Series X a S, či v Game Passe. PlayStation verzia oznámená zatiaľ nebola.

Štúdio Wildcard oznámilo ešte jednu novinku. ARK: Survival Evolved je totiž od dnes až do 19.6.2022 úplne zdarma na Steame. Ak si hru pridáte do knižnice, ostane vám už nafurt.

ARK 2 ukázal grafiku v Unreal Engine 5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.