Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sarah Bond pripomína strategické ciele Xboxu, nový hardvér má ponúknuť najväčší generačný skok

Xbox sa zameriava aj na zachovanie starých hier.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Series X Brooklin

Nová prezidentka Xboxu, Sarah Bond, je v úrade už pol roka. Od Októbra zodpovedá za hardvér, softvér a biznisovú stratégiu Xboxu. Za posledný rok sa Xboxu podarilo prekonať aj Windows biznis Microsoftu a to je už čo povedť.

Xbox dnes predstavuje konzoly ako hardvér, počítače, mobily, predplatné služby ale i hry na konzoly Xbox, PlayStation aj Nintendo. Zatiaľ čo ostatné firmy bojujú s klesajúcim dopytom, Xboxu sa podarilo rásť aj napriek náročnosti riadenia takto diverzifikovaného biznisu.

Sarah Bond zaslala email svojim zamestnancom, v ktorom vypichla niekoľko aktualít z biznisu Xboxu. Ale aj ciele na najbližšie roky.

Nový hardvér

Sarah Bond v správe spomenula vývoj nového hardvéru Xboxu. Posledné mesiace sa špekulovalo o tom, že Xbox cúvne z výroby konzol a naplno sa bude venovať len softvéru. Prípadne, že vytvorí len digitálnu konzolu pre streamovanie hier.

Ľudí však uistila o vývoji nového Xboxu: "Na našej novej generácii hardvéru pracujeme na plné obrátky a zameriavame sa na dosiahnutie najväčšieho technologického skoku za celú generáciu." Z tejto správy však nie je jasné, či to bude najväčší technologický skok TÚTO generáciu, alebo hovorí o Xboxe novej generácie, ktorý by mal prísť až v roku 2027-2028.

Xbox Series X White_074601

Objavili sa prvé fotky bieleho Xbox Series X bez mechaniky

Uchovanie histórie hier

Podľa Sarah Bond, veľkú časť biznisu Xboxu tvorí aj uchovanie starých hier. Aj vďaka práci inžinierov Xboxu si môžeme na Xbox One, alebo Xbox Series X/S zahrať staré hry bez problémov a v obchode Xbox sú dodnes Xbox360 tituly. Tieto hry často dostávajú automatický upscaling, či 60fps bez akejkoľvek práce vývojárov navyše.

"Vytvorili sme nový tím, ktorý sa venuje ochrane hier, ktorá je dôležitá pre nás všetkých v Xboxe aj pre celé odvetvie," povedala Bond. "Nadväzujeme na našu silnú históriu poskytovania spätnej kompatibility našim hráčom a sme naďalej odhodlaní prinášať úžasnú knižnicu hier pre Xbox, aby si ju mohli užívať aj budúce generácie hráčov."

Starcraft 2 Wallpaper

Ak chce Activision oživiť staré značky, Phil Spencer to plne podporí

V kuloároch sa hovorí o tom, že Microsoft by mohol spustiť podporu starých hier a spätnej kompatibility aj na PC, kde by sme si mohli zahrať staré Xbox hry. Aktualizácia tejto snahy by mala byť oznámená na Xbox Showcase v Júni.

Využívanie nástrojov umelej inteligencie

Microsoft ako líder v používaní AI nástrojov vo svojich kancelárskych aplikáciách ich zavádza aj do vývojárskych nástrojov, či do obchodu. Umelá inteligencia má lepšie cieliť hry medzi hráčov, posilňovať udržanie hráčov v jednotlivých tituloch a vývojárom pomáhať v efektívnej práci.

Xbox je teraz hlavná platforma Diabla

Drobný update priniesla aj k hrám. Po tom, čo Diablo prišlo do Game Passu, je Xbox hlavná platforma tejto hry a hrá ju tam viac ľudí, ako na PC alebo PS5.

Phil Spencer CEO Xbox

Phil Spencer by rád na Xboxe videl Steam, Epic Games Store a ďalšie obchody

Starfield sa stal jedinou singleplayer hrou v roku 2023, ktorá sa dostala do TOP 10 najhranejších hier roka podľa odohraných hodín. Xbox pred pár dňami spustil Call of Duty Warzone Mobile, hneď v prvý deň mal 50 miliónov hráčov.

No a na tento rok má Xbox prichystaný Hellblade 2, Avowed, Indiana Jones, Sea of Thieves na PS a Nintendo, ARA: History Untold a Microsoft Flight Simulator 2024. Vo vývoji má hry State of Decay 3, South of Midnight, Project: Maverick, Project: Mara, Perfect Dark, The Outer Worlds 2, Fable, OD od Kojimu, Everwild, Contrabant, Clockwork Revolution a Gears 6.

Xbox AI Chatbot

Microsoft pracuje na Xbox AI chatbote, bude vybavovať vaše problémy a sťažnosti

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry