Všetko, čo potrebujete vedieť o Red Dead Online + oficiálne screenshoty

Pozor, o svoj postup v bete môžete prísť pri resete serverov.

Rockstar Games včera pustili do Red Dead Online prvých hráčov a to tých, ktorí si minulý mesiac pred vydaním zakúpili Red Dead Redemption 2 Deluxe edíciu. Dnes sa do bety dostávajú všetci, ktorí RDR2 stihli zahrať už v deň vydania. Ak nepatríte ani do jednej z týchto skupín, pozrite si náš článok v ktorom sa dozviete, kedy bude beta otvorená aj vám.

Keďže ide stále o Betu, Rockstar Games upozorňujú že ide hlavne o vychytanie chýb, či testovanie stability serverov. Preto sú hráči na servery púšťaní po vlnách, aby sa vývojári vyhli rovnakému náporu, ako pri vydaní GTA Online.

Po skončení beta fázy sa môže stať, že Rockstar resetuje servery a tak už vopred upozorňuje, že hráči môžu prísť o svoj postup.

Spustená beta ponúka obrovské množstvo aktivít pre sólo aj skupinkových hráčov. Nechýba aj príbehový mód s názvom A Land of Opportunities, ten je rozdelený na niekoľko častí a príbeh bude ďalej rozširovaný v budúcnosti. Red Dead Online sa odohráva pred udalosťami Red Dead Redemption 2 a tak počas príbehu stretneme veľa postáv z hlavnej hry. Sadie Adler napríklad stále žije so svojim manželom na farme v oblasti Grizleys. Hlavné príbehové misie sú však kooperatívne a zahráte si ich v počte dvoch až štyroch hráčov.

Misie sa tiež budú odvíjať od toho, aký rank máte. Podobne ako v singleplayeri, aj tu je česť forma ranku ktorý udáva, či sa správate ako pravý zločinec, alebo dobrák. Nie len hlavné príbehové misie sa budú meniť podľa tohto ranku, ale aj vedľajšie, náhodné misie. Pri nízkom ranku – zápornom, budete dostávať misie ako lúpeže, či záchrana zločincov z väzenia. Pri kladnom ranku napríklad dostanete misie na dolapenie zločincov. Rank budete môcť ovplyvňovať napríklad aj starostlivosťou o koňa, ku ktorému si rovnako ako v singleplayeri tvoríte vzťah.

Red Dead Online prináša celkovo zatiaľ päť PvP režimov, kde si v zápasoch zmeráte sily proti ostatným hráčom. Jedným z PvP módov je aj battle royale, nechýba deathmatch, alebo free for all.

Ak práve nehráte PvP a len jazdíte po svete, alebo plníte misie, aj tak na vás môže ktokoľvek zaútočiť. Nie je tu možnosť vypnúť si útočenie ako v GTA Online, avšak je tu možnosť sa čiastočne ochrániť. Vo vašom kempe stačí vytiahnuť bielu vlajku, pokiaľ teda budete vo svojom kempe, nikto na vás nebude môcť zaútočiť.

Vo voľnej jazde sa budete môcť preháňať vo vlastnom gangu. V jednom gangu môže byť až osem hráčov, no vytvorenie trvalého gangu vás vyjde na 200 dolárov. Dovtedy budete s hráčmi v skupinke len čiastočne.

V Red Dead Online nájdeme aj obchod s mikrotransakciami, v ktorých sa nakupujú zlaté tehličky. Za tie si budeme môcť, podobne ako v GTA Online, kupovať kozmetické itemy. Momentálne je obchod s tehličkami vypnutý, Rockstar Games ho zapne až po tom, čo odladia stabilitu hry, možno až na konci bety.

Nižšie ešte nájdete ďalšie oficiálne screenshoty k Red Dead Online od Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2 – MEGARECENZIA

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site