Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Zmeny v PlayStatione: Dvaja CEO, veľké tlačenie na PC platformu

Toto čaká PlayStation najbližšie obdobie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony Interactive Entertainment Logo

Zastupujúci prezident Sony Interactive Entertainment, pán Hiroki Totoki (nahradil Jima Ryana) vydal vyhlásenie o zmenách v divízii PlayStation, ktorej šéfuje. Naznačil tak, ktorým smerom sa PlayStation bude uberať a zároveň povedal, že kompletné predstavenie novej stratégie prebehne ešte tento mesiac. Pravdepodobne už o pár dní na novom PlayStation Showcase.

Hiroki Totoki oznámil, že biznis divízia PlayStation bude mať odteraz dvoch riaditeľov. Prvým bude Hermen Hulst, ktorý sa od 1.6.2024 stáva CEO Studio Business Group. V zásade sa tak stáva riaditeľom divízie PlayStation, štúdií, hier, ale i seriálov a ďalšej produkcie v PlayStation Productions.

Druhým riaditeľom bude Hideaki Nishino. Ten sa stáva šéfom Platform Business Group, bude mať na starosti hardvér, softvér, obchod, platformy, produkty a služby PlayStation. Tiež má zastrešovať vydávanie third-party titulov a marketing hardvéru aj periférií.

Sony PlayStation Studios

LEAK: Unikli zisky a počet stiahnutí všetkých Sony hier z PS Store

Veľký tlak na vydávanie hier na PC

Totoki tiež povedal, že Sony predstaví plán udržateľnosti rastu. V zásade to znamená, že hry PlayStation začnú vo veľkom prúdiť na platformu PC, kde Sony už teraz disponuje veľkou používateľskou základňou. Navyše má na Steame stále potenciál zasiahnuť desiatky milíónov hráčov, zatiaľ čo počet aktívnych hráčov na PlayStatione klesá.

Sony by malo tento mesiac predstaviť niekoľko ďalších hier, ktoré vyjdu na PC. Medzi nimi sa má objaviť God of War Ragnarok. Ghost of Tsushima Director's Cut zase vychádza 16.5.2024.

Sony si uvedomuje, že blockbustery sa na PC môžu predávať dobre len v prípade, že vyjdu na PC zároveň s PS5. Kedy sa tak firma rozhodne aj u first-party hier, je zatiaľ otázne. Každopádne, túto teóriu potvrdil Helldivers 2, ktorý sa stal najrýchlejšie predávanou PlayStation hrou v histórii.

Helldivers II Game Wallpaper

Helldivers 2 je najrýchlejšie predávanou PlayStation hrou v histórii, PS5 atakuje 60 miliónovú hranicu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry