Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

11-ročného chlapca dobodali po tom, čo nazval muža "NPC"

Kde inde ako v Amerike.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Dollar Tree Washington NPC

Násilie v Amerike nás často prekvapuje. Nie len periodicitou násilných útokov, ale aj okolnosťami. Jedným z kurióznych prípadov je aj najnovší čin, ktorý sa odohral v obchodnej predajni Dollar Tree vo Wahingtone. 

11-ročný chlapec bol niekoľko krát dobodaný nožom po tom, čo 29-ročného muža nazval "NPC." Chlapec najskôr mužovi povedal že je NPC, ten ho začal naháňať. Nakoniec ho dostal a uštedril mu niekoľko rán kuchynským nožom. Chlapcovi poškodil pľúca a pečeň, nakoniec však dieťa útok prežilo. 

Ozbrojený muž chcel dobodať aj druhé dieťa, 13-ročného kamaráta obete. Útočník však nemá žiadnu kriminálnu minulosť a s políciou komunikoval normálne a pokojne, ako uvádza magazín Herald

Čo znamená NPC a prečo dokáže uraziť ľudí?

NPC je skratka pre "non-player character" a označuje postavu v počítačovej hre, ktorú ovláda počítač a nie hráč. NPC môžu byť napríklad obchodníci, stráže alebo náhodní ľudia, s ktorými sa hráči môžu stretnúť v hre.

AI NPC Smallville

Vedcom sa podarilo vytvoriť hru, v ktorej AI NPC medzi sebou samostatne komunikovali

V poslednom čase sa však pojem "NPC" stal súčasťou internetového slangu a používa sa na označenie ľudí, ktorí sa podobajú na počítačové NPC v tom, že sa správajú a zmýšľajú v stereotypných, neoriginalných spôsoboch a nemajú vlastné názory alebo presvedčenia. V podstate tým označujeme osobu bez inteligencie. 

Ubisoft AI Ghostwriter tool

Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Amouranth Money Donate 2

Anonym poslal streamerke Amouranth 70-tisíc dolárov a iPhone, poštou

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený