Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

2023 Kalendár Vydaní Hier

Za tri mesiace roku 2023 vyšlo kopec fakt dobrých hier

Tento rok má našliapnuté na jeden z najlepších poslednej doby

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Minulý rok bol na kvalitné videohry dosť slabý. A to aj pre to, že vydavatelia ako Sony alebo Microsoft mali fakt málo hier. Spočítali by ste ich na jednej ruke. Vyšli klenoty ako Elden Ring, God of War Ragnarok či Horizon Forbidden West, ale rozťahali sa naprieč celým rokom.

Naopak, rok 2023 začal skvele. Prvé tri mesiace priniesli hneď niekoľko ašpirantov na ocenenie Hra Roka a tiež vyšlo hneď niekoľko absolútne fantastických remakov. Ak váhate, ktoré novinky vydané tento rok sa oplatia zahrať, tu je niekoľko našich tipov. Bola by škoda práve tieto hry odignorovať.

Nezabudnite navštíviť aj náš jedinečný kalendár vydaní na celý rok 2023, kde si môžete hry vyfiltrovať podľa mesiaca aj platformy.

Tri absolútne dokonalé remaky

V roku 2023 stihli už vyjsť tri hry, ktoré remakovali staré klasiky. Ide o hry Dead Space, Metroid Prime a Resident Evil 4. Tieto tri hry by mali byť pre vás absolútna povinnosť a je jedno, či ste pôvodné hry hrali, alebo nie. Toto sú hry, ktoré definovali hernú históriu, definovali žáner a posúvali hranice. Ich nové verzie si v priemerných hodnoteniach odniesli len tie najvyššie známky.

Resident Evil 4 Recenzia

Resident Evil 4 - Recenzia

Remake verzie týchto hier sa vyznačujú najmodernejšou grafikou, skvelým príbehom, hrateľnosťou prispôsobenou pre moderného hráča roku 2023 a bežia skvele na všetkých platformách. Našu recenziu na fantastický remake Resident Evil 4 nájdete tu, recenzovali sme aj Dead Space, ten si môžete aj zakúpiť v eshope XGames.sk.

Pokračovania zabehnutých značiek

Za tri mesiace sme sa dočkali hneď niekoľkých pokračovaní. Medzi prvými bol skvelý One Piece Odyssey, ktorý posunul latku hier One Piece na úplne nový level. Adventúra plná obľúbených anime postáv síce môže pôsobiť nezaujímavo, ale hra vás pohltí nie len svojim príbehom, ale aj hrateľnosťou a vizuálom. Aj túto hru sme recenzovali.

Z nových hier môžeme odporučiť aj Company of Heroes 3, ktorý u nás vyšiel v češtine. COH3 je jednou z mála, ktoré držia žáner real-time stratégií na vysokej úrovni.

Sons of the Forest zase odporúčame všetkým, ktorí milovali pôvodnú survival hru The Forest. Vývojári do druhej hry zapracovali kopec skvelých nápadov ale aj AI spoločníkov.

Tieto novinky roku 2023 vám nesmú ujsť

Rok 2023 sa však prekvapivo niesol v znamení absolútnych noviniek, nových IP, na ktoré sme už dlho čakali. Nechýbajú medzi nimi však aj prekvapenia.

Najočakávanejšou a zároveň najúspešnejšou hrou roku 2023 bol samozrejme Hogwarts Legacy. Open-world adventúra zo sveta Harry Potter prilákala milióny hráčov už v úvodné dni. Je to hra, ktorú by sme tento rok zaradili medzi tri najdôležitejšie tituly.

Obrovským prekvapením tento rok bol aj Hi-Fi Rush. Hru odporúčam úplne každému, kto má rád dobré príbehovky alebo plošinovky v štýle Ratchet & Clank. Hra vyšla absolútne bez marketingu alebo bez skoršieho oznámenia. Hi-Fi Rush spadol ako bomba hneď do Game Passu, ale nájdete ju aj na Steame a u mňa patrí medzi najlepšie hry tohto roka.

HiFi Rush Recenzia

Hi-Fi Rush - Recenzia

Ak by som mal označiť ešte niekoľko nových značiek, ktoré sa oplatí tento rok zahrať, rozhodne medzi nimi nesmie chýbať Atomic Heart. FPS strieľačka v štýle Bioshocku priniesla kopec skvelých nápadov a skutočne fantastickú grafiku.

Oplatí sa zahrať aj Wild Hearts, hoci táto hra je primárne cielená pre fanúšikov hier Monster Hunter. Pre fanúšikov souls hier je tu zase Wo Long: Fallen Dynasty (recenzovala Veronika) a z indie hier odporúčam Tchia a Terra Nil. 

Tento rok je fakt čo hrať a už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie nabité mesiace.

Hry pre deti do 10 rokov

Najlepšie hry pre deti do 10 rokov (2023)

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený