Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Jim Ryan končí na pozícii riaditeľa Sony Interactive Entertainment

Dobrá, či zlá správa?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Jim Ryan

Spoločnosť Sony dnes oznámila šokujúcu správu. Jim Ryan v Sony končí, už v Marci roku 2024 pôjde do dôchodku. V pozícii riaditeľa vydavateľstva Sony Interactive Entertainment tak ostane ešte pár mesiacov.

Zdá sa, že táto správa prišla náhle. Firma totiž ešte nemá plnohodnotnú náhradu za Jima Ryana, dočasným riaditeľom sa od 1.4.2024 stane Hiroki Totoki, Prezident/CFO/COO/Representative Executive Officer v Sony Group Corp.

Jim Ryan sa v biznise PlayStation pohybuje takmer 30 rokov, do firmy nastúpil v roku 1994 v rámci Európskej pobočky. Od januára 2018 zastával niekoľko vedúcich pozícií v spoločnosti vrátane prezidenta SIEE, vedúceho globálneho predaja a marketingu v SIE a zástupcu prezidenta SIE, než bol vymenovaný za prezidenta a generálneho riaditeľa SIE.

Vo vyjadrení píše: "Po 30 rokoch som sa rozhodol odísť zo SIE v marci 2024. Vychutnával som si príležitosť mať prácu, ktorú milujem vo veľmi špeciálnej spoločnosti, pracoval som so skvelými ľuďmi a neuveriteľnými partnermi. Zistil som však, že je čoraz ťažšie zosúladiť život v Európe a prácu v Severnej Amerike. Odídem po tom, čo som mal tú česť pracovať na produktoch, ktoré sa dotkli miliónov životov na celom svete; PlayStation bude vždy súčasťou môjho života a pokiaľ ide o budúcnosť SIE, cítim sa optimistickejšie ako kedykoľvek predtým. Chcem poďakovať Yoshida-sanovi za to, že do mňa vložil toľko dôvery a bol neuveriteľne citlivým a podporným vodcom."

Call of Duty Modern Warfare 2019

Jim Ryan dostal možnosť mať všetky Activision hry na PS do roku 2027, vybral si COD

Jim Ryan zastával kľúčovú rolu pri uvedení konzoly PlayStation 5 na trh a pri budovaní portfólia hier, ktoré definujú túto generáciu. Aj vďaka nemu sa PlayStation teší zo skvelých predajov. Zmenil alebo zrušil niekoľko služieb a transformoval platenú službu PlayStation Plus, či spustil vydávanie PlayStation hier na PC.

Na druhej strane, PlayStation pod vedením Jima Ryana zaviedlo množstvo zmien, ktoré nepotešili fanúšikov značky PlayStation. Okrem zdražovania hardvéru aj hier, zrušili mnoho menších projektov a hier a plne sa sústreďujú len na AAA akčné adventúry. Zatvorili niekoľko štúdií, zaviedli praktitku spoplatňovania upgradu PS4 verzie na PS5 verziu, do zberateľských edícií prestali dávať disky a komunikáciu o nových hrách, či účasť na výstavách znížili na minimum. Tiež sa PlayStation stal terčom rôznych žalôb a obvinení od zákazníkov.

Počas súdneho pojednávania FTC vs Microsoft Sony neúspešne bojovalo proti tomu, aby Microsoft prevzal Activision, uniklo niekoľko interných dokumentov Sony. Tie prezradili, akým štýlom Jim Ryan komunikoval v rámci spoločnosti a aké mal motivácie. Na súde sa ani neukázal, hoci to mal 30 minút autom a tiež vydal niekoľko kontroverzných prehlásení ako "Xbox sa v USA predáva, lebo sa tam strieľa" alebo "Vývojári nemajú radi Game Pass," čo už vyvrátilo mnoho štúdií.

PlayStation Logo Black

Face2Face: PlayStation ide dolu vodou, už aj fanúšikom to vadí

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry